Ultrafast Lazerler

THORLABS ULTRAFAST LAZERLER

THORLABS ULTRAFAST LAZERLER

Femtosaniye Lazerler


Thorlabs'ın femtosaniye lazerleri hem serbest alan hem de fiber pigtailli lazerlerden oluşur. Boş alan uygulamaları için Octavius® Ti:Sapphire Lazer, Tiberius® Ayarlanabilir Ti:Sapphire Lazer, Ytterbia Femtosaniye Fiber Lazer, Ytterbia Optik Parametrik Amplifikatör (OPA), 1,3 µm ila 4,5 µm Süpersüreklilik Kaynağı ve 1550 nm Femtosaniye'yi sunuyoruz Fiber Lazer. Bu lazer ailesini tamamlayan, pigtailli, FC/APC ile sonlandırılmış dağıtım fiberi içeren 2 µm Femtosaniye Fiber Lazerdir.

Femtosaniye lazer kaynaklarıyla kullanım için çeşitli aksesuarlar mevcuttur. Femtosaniye Otokorelatörümüz ve Femtosaniye Darbe Kompresörümüzün Ti:Sapphire lazerlerimizle kullanılması tavsiye edilir. İki THz anteni, THz radyasyonu üretmek için bir femtosaniye lazer girişi kullanır. Süper süreklilik oluşturma kitimiz fs darbelerini 800 nm'ye yakın spektral olarak genişletir. Ayrıca optik gecikme hatları, ultra hızlı optikler, dağılım ölçüm sistemi ve dağılım telafi edici fiber de sunuyoruz.

Thorlabs'ın stratejik ortağı olan Menlo Systems, çeşitli fiber tabanlı femtosaniye lazer sistemleri sunmaktadır. Bu sistemler görünür ve IR dalga boylarında onlarca femtosaniye mertebesinde darbe genişlikleri üretebilmektedir. Menlo Systems'in lazerleri yaygın olarak yüksek hızlı spektroskopi, optik metroloji ve attosaniye darbe üretimi için kullanılır.

Ti:Sapphire Femtosecond Laser for Two-Photon Microscopy

Ti:Sapphire Femtosecond Laser (<8 fs)

Ytterbium Femtosecond Fiber Lasers, 1030 nm


Femtosecond Laser for Three-Photon (3P) and Nonlinear Microscopy

Mid-Infrared Supercontinuum Laser

Ultrafast Femtosecond Fiber Laser, 1550 nm

2 µm Femtosecond Fiber Laser

Menlo Femtosecond Fiber Lasers