Laservision

Laservision Lazer Güvenlik Ürünleri

Emici cam lazer güvenlik filtreleri (Absorbing glass laser safety filters)

Cam filtreler ve emici mineral cam filtrelere sahip lazer koruyucu gözlükler özellikle endüstriyel lazer uygulamalarında kullanılır ve en yaygın olanıdır. Bu nedenle cam üreticileri, gerekli zayıflama faktörünü (optik yoğunluk) elde etmek için farklı boyutlarda kesilmiş veya cilalanmış geniş bir filtre yelpazesi sunmaktadır. Eritme işlemlerine bağlı olarak konsantrasyon biraz değişebilir, bu da filtrenin kalınlığında belirli dalgalanmalara neden olur.

Emici mineral camdan yapılmış lazer güvenlik filtreleri özellikle cw-lazerlere karşı dayanıklıdır. Yüksek enerjili lazerin doğrudan çarpması durumunda mineral cam filtreler termal hasardan dolayı çok hızlı kırılabilir. Bu nedenle, laservision'dan gelen emici cam filtrelerin çoğu, tehlikeli bir durumda yaralanmaları önlemek için standart olarak kıymık korumasıyla (nötr camla laminasyon) güçlendirilmiştir. Lazer ışınımının emilimi filtre hacmi içinde gerçekleştiğinden, küçük çizikler güvenlikle ilgili değildir. Ancak bu tür çizikler, görünür ışığın yansıması ve yayılması durumunda (örneğin operatör konumundaki aydınlatma) kullanım konforunu önemli ölçüde olumsuz etkileyebilir.

Filtrenin kalınlığı ve dolayısıyla ağırlığı, kullanım konforu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bir cam filtrenin ağırlığı genellikle benzer bir plastik filtrenin ağırlığından daha yüksektir. Bu nedenle, gözlüğün kullanıcıya kişisel olarak uyum sağlamasına olanak tanıyan seçenekler sunan bir üretici veya modelin seçilmesi önemlidir. Uygun seçenekler örneğin farklı sap setleri, esnek kafa bantları veya taşıma sepeti gibi destek sistemleri olabilir. Düzeltici gözlük takması gereken kullanıcılar için, gözlüğün üzerine takılabilen veya düzeltici parça takılabilen bir modelin bulunması mümkün olmalıdır.

Laservision, lazer güvenlik gözlükleri için cam işleme alanında geniş ve uzun süreli bir deneyime sahiptir. Farklı cam filtrelerin kavisli versiyonları da mevcuttur (temel eğri 2 veya 6). Bu kavisli filtreler olağanüstü bir görüş alanı ve mükemmel kullanım kalitesi sunar.

 

Öne Çıkanlar

  • En yüksek optik yoğunluklar
  • Birleştirilebilir filtre camları
  • Farklı çerçeveler
  • Farklı çerçeve seçenekleri
  • Usp-lazerler için filtre
  • Laminasyon nedeniyle kıymık koruması
  • Kısmen lazer güvenlik pencereleri olarak mevcuttur
  • 6000'den fazla özel filtre mevcut

FİLTRELER

Laservision tarafından sunulan filtre çeşitlerine aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Seçim yapılırken korunulması gereken lazerin çalışma modu, güç / enerji değeri, çalışma frekansı, darbe genişliği, dalgaboyu, diverjansı ve ışın çapı gibi parametrelerin değerlendirilerek doğru modelin saptanması gerekir. Uzman kadromuz sizi en doğru gözlüğe yönlendirecektir. 

Detay İçin

ÇERÇEVELER

Lazer koruyucu gözlükler için Avrupa standardını takip eden ülkelerde, lazer koruyucu gözlüklerin güvenlik fonksiyonunun, 5 saniyelik standartlaştırılmış test koşulları altında koruma derecesine (LB) göre devam etmesi gerekir. bir cw-lazerden doğrudan vuruş ve/veya darbeli lazerin 50 darbesi. Filtrenin Optik Yoğunluğuna (OD) bağlı koruma tek başına yeterli değildir. Lazer ışınlaması sırasında Optik Yoğunluğun stabilitesinin devam etmesi gereklidir. Bu, gözlük çerçevesinin yanı sıra lazer güvenlik filtreleri (lazer stabilitesi) için de geçerlidir. Dolayısıyla gözlüğün daha zayıf kısmı, belirli dalga boyu ve çalışma kategorisi için tüm lazer koruyucu gözlüklerin ulaşılabilir lazer güvenlik seviyesini belirler.

Ayrıca lazer güvenlik gözlüğünün çerçevesi yanal nüfuzu (kapsama alanı) engellemelidir. Ek olarak, EN 166 ve EN 168 (ısıya dayanıklılık ve UV stabilitesi) gibi standartların diğer olağan gerekliliklerine de uyulmalıdır. Lazer stabilitesine ek olarak ve CE tipi incelemeye (CE) ilişkin olarak bu gerekliliklerin bağımsız bir sertifikasyon kuruluşu (Onaylanmış Kuruluş) tarafından da sertifikalandırılması gerekir. Lazer güvenliği stabilitesi, EC tipi inceleme kapsamında LB koruma seviyeleriyle belgelenmiştir. Bu işaret, lazer koruyucu gözlüklerin üzerine kalıcı olarak okunabilir şekilde basılmalıdır.

Ana şirketimiz uvex Safety group laservision ile yakın işbirliği içinde, lazer koruyucu gözlük çerçeve portföyünü sürekli olarak geliştirmekte ve artan lazer uygulamaları kapsamında kullanıcı için gerçek bir deneyim haline getirmek üzere kullanım konforunu iyileştirmektedir.

 

Detay İçin

 

 

EYEPRO 

PROTECTION LEVEL CALCULATOR

 

 

Lazer koruma seviyesi hesaplayacısını kullanmak için Laservision sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. 

Detay İçin

AKSESUARLAR

Gün ışığı geçirgenliğine ek olarak, filtre genişliği ve boyutu ve dolayısıyla filtre ağırlığının, lazer güvenlik gözlüğünün kullanım konforu üzerinde büyük etkisi vardır. laservision, kullanıcının kafasında bireysel değişiklik yapılmasına olanak tanıyan çok sayıda seçenek sunar. Bunlar örneğin farklı, ayrı ayrı ayarlanabilen şakaklar, esnek kafa bantları veya ayarlanabilir kafa destek sistemleridir. Gözlük kullananlar için laservision iki seçenek sunar: neredeyse tüm modern gözlüklere uygun çerçevelerin üzerine oturması ve düzeltici gözlükler için Rx eklentileri. Hijyenik nedenlerden dolayı, dudaklı contamız veya köpük çerçevemiz gibi değiştirilebilir yastık çerçevelerinin kullanılması veya bunların temizlenebilmesi mantıklıdır.

Lazer koruyucu gözlüklerin, özellikle de filtrelerin günlük temizliği için, laservision duvara montaj çözümüne sahip eksiksiz bir temizleme istasyonu sunar. Dikkatlice doğrulanmış bir temizleme sıvısı ve uygun ahşap içermeyen kağıt havlular içeren bir dağıtıcı içerir. Her iki ürünün kombinasyonu, hassas ve etkili bir temizlik ve gözlüğün uzun ömürlü olmasını sağlar.

 

 

 

DATASHEET

Industry and Research Catalogue Edition 32

AB uygunluk beyanları

Laser Safety Standards

Avrupa lazer güvenlik standartlarının uygulama alanında, lazer güvenlik gözlükleri, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) olarak etiketlenecektir. EN 207 ve/veya EN 208 standardına uygundur. EN 207, dalga boyunu/alanı, çalışma modunu (D, I, R veya M), koruma seviyesini (LB değeri), CE işaretini ve üreticinin işaretini içermelidir. Optik yoğunluğun basit bir şekilde işaretlenmesi. Amerikan ANSI standardı yasaktır.