Laservision

Laservision Plastik Lazer Gözlükleri

Laservision Plastik Lazer Gözlükleri
Laservision Plastik Lazer Gözlükleri.

Emici plastik lazer güvenlik filtreleri
Plastik lazer güvenlik filtrelerinin ana uygulama alanı, tıbbi lazer uygulamaları alanında ve aynı zamanda küçük ila orta güçte lazer sistemleri endüstrisinde bulunur. Çeşitli emici boyaların ve substrat malzemelerinin, işleme parametrelerine ilişkin mükemmel bilgiyle eşleştirilmiş uygun bir kombinasyonuyla, laservision, özellikle uyarlanmış absorpsiyon spektrumları geliştirebilir ve dolayısıyla gözlük filtreleri olarak üretilebilir. Bu şekilde bir filtrenin koruma etkisi beton özelliklerine göre ayarlanabilir. Verilen bir örnek, parlama koruması veya RGB (kırmızı/yeşil/mavi) filtre P1E07'dir.

Emici plastik lazer güvenlik filtreleri, otomatik enjeksiyonlu kalıplama işlemleriyle büyük miktarlarda düşük maliyetle nispeten kolay bir şekilde üretilebilir. Bu vesileyle laservision, kişisel koruyucu ekipman (PPE) alanında önde gelen göz koruma ürünleri tedarikçilerinden biri olan uvex Safety Group ile yakın işbirliğinden faydalanmaktadır. Emici plastik filtreler üretim sürecinde zaten farklı kaplamalarla donatılmıştır. Standart olarak her iki tarafa da çizilmez kaplama uygulanacaktır. Ancak müşteriye özel filtre özelliklerine sahip tekli plastik filtre üretimi mümkün değildir ve sunulmayacaktır.

Plastik lazer güvenlik filtreleri gömülü plastik malzemeden yapılmıştır. Bu nedenle yüzeydeki küçük çizikler güvenlik açısından önem taşımamaktadır. Plastik filtreli lazer koruma gözlükleri, düşük ağırlığı ve buna rağmen üstün kullanım konforuyla öne çıkar. Genellikle düzeltici gözlüklerin (F18, F22, F42, F46) üzerinde koruyucu gözlük olarak da kullanılabilen tek bir kalkandan oluşurlar. laservision ayrıca güçlü bir şekilde bükülmüş filtrelere ve mükemmel görüş alanına (F29 ve F47) sahip özellikle sportif modeller üretmekte ve sunmaktadır.

Öne Çıkanlar

  • Farklı dalga boyu aralıkları
  • Darbeli lazerlerde yüksek koruma seviyeleri
  • Çeşitli çerçeve biçimleri
  • Kısmen pencere olarak da mevcuttur
  • Her iki tarafta çizilmeye dayanıklı kaplama
  • Düşük ağırlık
  • İyi taşıma konforu ile ekonomik fiyatlı

FİLTRELER

Laservision tarafından sunulan filtre çeşitlerine aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Seçim yapılırken korunulması gereken lazerin çalışma modu, güç / enerji değeri, çalışma frekansı, darbe genişliği, dalgaboyu, diverjansı ve ışın çapı gibi parametrelerin değerlendirilerek doğru modelin saptanması gerekir. Uzman kadromuz sizi en doğru gözlüğe yönlendirecektir. 

Detay İçin

ÇERÇEVELER

Lazer koruyucu gözlükler için Avrupa standardını takip eden ülkelerde, lazer koruyucu gözlüklerin güvenlik fonksiyonunun, 5 saniyelik standartlaştırılmış test koşulları altında koruma derecesine (LB) göre devam etmesi gerekir. bir cw-lazerden doğrudan vuruş ve/veya darbeli lazerin 50 darbesi. Filtrenin Optik Yoğunluğuna (OD) bağlı koruma tek başına yeterli değildir. Lazer ışınlaması sırasında Optik Yoğunluğun stabilitesinin devam etmesi gereklidir. Bu, gözlük çerçevesinin yanı sıra lazer güvenlik filtreleri (lazer stabilitesi) için de geçerlidir. Dolayısıyla gözlüğün daha zayıf kısmı, belirli dalga boyu ve çalışma kategorisi için tüm lazer koruyucu gözlüklerin ulaşılabilir lazer güvenlik seviyesini belirler.

Ayrıca lazer güvenlik gözlüğünün çerçevesi yanal nüfuzu (kapsama alanı) engellemelidir. Ek olarak, EN 166 ve EN 168 (ısıya dayanıklılık ve UV stabilitesi) gibi standartların diğer olağan gerekliliklerine de uyulmalıdır. Lazer stabilitesine ek olarak ve CE tipi incelemeye (CE) ilişkin olarak bu gerekliliklerin bağımsız bir sertifikasyon kuruluşu (Onaylanmış Kuruluş) tarafından da sertifikalandırılması gerekir. Lazer güvenliği stabilitesi, EC tipi inceleme kapsamında LB koruma seviyeleriyle belgelenmiştir. Bu işaret, lazer koruyucu gözlüklerin üzerine kalıcı olarak okunabilir şekilde basılmalıdır.

Ana şirketimiz uvex Safety group laservision ile yakın işbirliği içinde, lazer koruyucu gözlük çerçeve portföyünü sürekli olarak geliştirmekte ve artan lazer uygulamaları kapsamında kullanıcı için gerçek bir deneyim haline getirmek üzere kullanım konforunu iyileştirmektedir.

 

Detay İçin

 

 

EYEPRO 

PROTECTION LEVEL CALCULATOR

 

 

Lazer koruma seviyesi hesaplayacısını kullanmak için Laservision sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. 

Detay İçin

 

DATASHEET

Industry and Research Catalogue Edition 32

Laser Safety Standards

Avrupa lazer güvenlik standartlarının uygulama alanında, lazer güvenlik gözlükleri, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) olarak etiketlenecektir. EN 207 ve/veya EN 208 standardına uygundur. EN 207, dalga boyunu/alanı, çalışma modunu (D, I, R veya M), koruma seviyesini (LB değeri), CE işaretini ve üreticinin işaretini içermelidir. Optik yoğunluğun basit bir şekilde işaretlenmesi. Amerikan ANSI standardı yasaktır.