Optik Masalar, Optik Tablalar, Destek Sistemleri, Aksesuarlar

THORLABS OPTİK MASALAR

Thorlabs, çok çeşitli masif paslanmaz çelik ve alüminyum tablaların yanı sıra balpeteği yapısında optik tablalar, optik masalar ve iş istasyonları da üretmektedir.
THORLABS OPTİK MASALAR.

Optical Tables, Breadboards, and Supports

Thorlabs manufactures a wide range of solid stainless steel and aluminum breadboards, as well as honeycomb breadboards, optical tables, and workstations. Thorlabs’ Nexus® optical tables and breadboards are available with or without tapped mounting holes. Support and workstation options for breadboards and optical tables include non-isolating rigid supports, passive supports, and self-leveling active supports. Additionally, our ScienceDesk™ breadboard frames and optical table frames offer an ergonomic workstation optimized for microscopy or photonics applications. Various accessories are also offered, allowing for a customized work environment. Our accessories include free-standing shelving for optical tables, laser curtains, blackout curtains, and laminar flow systems.

Tüm ürünler için tıklayınız.

Optical Table and Leg Kits

Optik Tabla

Thorlabs'ın optik masaları, yüksek hassasiyetli sistemlerin montajı ve titreşime duyarlı deneyler gerçekleştirmek için termal olarak stabil, sağlam bir taban sağlar. Nexus® optik masalarımız masa üstü titreşimlerini azaltmak için mükemmel çözümdür; tüm tablolar uyumluluk açısından ayrı ayrı test edilir ve çalışma yüzeyindeki geniş bir frekans aralığını sönümler.

Tüm optik tablalar ±0,1 mm dahilinde düzdür. Tamamen çelik yapı, genellikle uyumsuz termal genleşme katsayılarından kaynaklanan termal kaymayı en aza indirir. Optik masaların iç kısmı, uygulanan yüklerden kaynaklanan yüzey eğilmesine karşı koymak için gereken sertliği sağlayan kesintisiz bir petek çekirdeğinden oluşur.

Thorlabs, 210 mm, 310 mm veya 460 mm kalınlıkta birçok optik tabla boyutu sunmaktadır; daha kalın optik tablalar daha sert olacaktır. Dökülmeleri yönetmek için sızdırmaz montaj delikleriyle, manyetik olmayan çelikle veya kabloları yönetmek için bağlantı noktalarıyla sunulurlar. Raflar, destek ayakları ve deprem korumaları dahil olmak üzere optik masa aksesuarları da mevcuttur. Optik masalar ayrıca özel olarak sipariş edilebilir veya optik masa ayaklarımızla birlikte paketlenebilir.

 

Detay İçin

Optik Breadboardlar

Optik breadboardlar, düz bir yüzey üzerinde optik bir kurulum oluşturmak için nispeten taşınabilir bir platformdur. Thorlabs üç tip breadboard sunuyor. Kapsamlı Nexus® sönümlü optik breadboard ürün serisi, tamamen çelik yapı, mükemmel termal stabilite ve her breadboard boyutu için optimize edilmiş sönümleme özelliklerine sahiptir. 5 mm kalınlığındaki paslanmaz çelik üst ve alt kaplamalar hassas işlenmiş mat bir yüzeye sahiptir ve montaj delikleri devre tahtasının kenarlarında 1/2" (12,5 mm) kenarlığa sahiptir. 58 mm kalınlığındaki optik breadboardlarımız kendinden sönümlüdür ve hafiftir ve ayrıca 5 mm kalınlığında paslanmaz çelik üst yüzeye sahiptir. Montaj delikleri breadboardun  kenarlarında 1/2" (12,5 mm) kenarlığa sahiptir. Manyetik olmayan alüminyum devre tahtalarımızın 25 mm kalınlığındaki hafif versiyonu ve 55 mm kalınlığındaki daha sert versiyonu mevcuttur. Montaj delikleri breadboardların kenarlarında 1” (25 mm) kenarlığa sahiptir.

Detay İçin

 

 

 

 

Solid Aluminum Optical Breadboards

Optik tablalar, düz bir yüzey üzerinde optik bir kurulum oluşturmak için nispeten taşınabilir bir platformdur. Thorlabs'ın standart serisi optik tablalar, manyetik olmayan, sağlam alüminyumdan yapılmıştır ve emperyal veya metrik dişli deliklere sahip çok çeşitli boyut ve şekillerde mevcuttur. Mini seri serimizle uyumlu optik tablaların yanı sıra çift yoğunluklu delikli versiyonlar, alanın sınırlı olduğu kurulumlara uyum sağlamak için sunulmaktadır. Ayrıca sıcaklık stabilizasyonu veya geniş alan çevirisi gibi özel uygulamalara yönelik optik tablaların yanı sıra geniş bir aksesuar yelpazesi de mevcuttur. Stoklu ürünlerimize ek olarak, aşağıdaki formu kullanarak özel optik tablalarını da talep edebilirsiniz; seçenekler arasında delik deseni ve aralığı, boyut, kalınlık ve anotlama yer alır.