LIGHT CONVERSION ULTRAFAST LAZERLER

Doğrusal Olmayan Mikroskopi için Lazer Kaynakları

Yakın zamanda piyasaya sürülen mikroskopiye özel femtosaniye lazer kaynakları, CRONUS-2P ve CRONUS-3P'yi içeren LIGHT CONVERSION ürün portföyü
Doğrusal Olmayan Mikroskopi için Lazer Kaynakları.

Doğrusal Olmayan Mikroskopi için Lazer Kaynakları

Yakın zamanda piyasaya sürülen mikroskopiye özel femtosaniye lazer kaynakları CRONUS-2P ve CRONUS-3P'yi içeren LIGHT CONVERSION ürün portföyü, orta tekrarlama oranlı üç foton uyarımı ve hızlı yüksek tekrarlama oranlı kullanarak fonksiyonel nörogörüntüleme, optogenetik ve derin görüntüleme uygulamalarını kapsar iki fotonlu görüntülemenin yanı sıra yüksek güçlü lazer kaynaklarını kullanan geniş alanlı ve holografik uyarım. Aşağıdaki CRONUS serisi karşılaştırma tablosuna bakın; doğrusal olmayan mikroskopi için lazer kaynaklarının tam listesi ve en son teknolojiye sahip uygulamaların örnekleri en son broşürümüzde mevcuttur.

 

CRONUS-OPO

KRONUS-2P Üç Kanallı Dalga Boyu Ayarlanabilir Femtosaniye Lazer

Three-Channel Wavelength-Tunable Femtosecond Laser

CRONUS-2P, yüksek tekrarlama oranı, kısa atım süresi ve GDD kontrolü ile watt düzeyinde üç senkronize çıkış sağlayan femtosaniyelik bir lazerdir ve bu da onu doğrusal olmayan mikroskopi için en iyi kaynak haline getirir. Standart konfigürasyonda, ayrı ayrı veya aynı anda çalışan, bağımsız olarak ayarlanabilen iki çıkış sırasıyla 680 – 960 nm ve 960 – 1300 nm'yi kapsarken üçüncüsü 1025 nm'de sabittir ve paralel olarak erişilebilir. Böylece, CRONUS-2P birden fazla floresan probun, kalsiyum göstergesinin veya opsinlerin maksimum absorpsiyonlarında eşzamanlı uyarılması için kullanılabilirken, ikinci ve üçüncü harmonik emisyon (SHG ve THG), tespit kolaylığı veya rezonans için spektral olarak kaydırılabilir. artırma.

Ayarlanabilir ve eş zamanlı iki kanal aynı zamanda gelişmiş tutarlı anti-Stokes ve çift bantlı görüntüleme ile uyarılmış Raman saçılımı (CARS ve SRS) uygulamalarına, daha geniş titreşim rezonans frekansı seçimine, sabit farklı çift ışın ayarına, rezonans iyileştirmeye ve daha fazlasına olanak sağlar. .

CRONUS-2P yapılandırmaları:
Standart: 680 – 960 nm (ayarlanabilir), 960 – 1300 nm (ayarlanabilir) ve 1025 nm (sabit)
Çift çıkış A: 680 – 960 nm (ayarlanabilir), 680 – 960 nm (ayarlanabilir) ve 1025 nm (sabit)
Çift çıkış B: 960 – 1300 nm (ayarlanabilir), 960 – 1300 nm (ayarlanabilir) ve 1025 nm (sabit)

 

  • Watt-level output at high repetition rate for fast imaging
  • Two tunable and one fixed output for simultaneous multibeam excitation
  • Automated GDD control for shortest pulses at the sample
  • Industrial-grade design for high power and beam stability

 

Detay İçin

CRONUS-3P Laser Source for Advanced Nonlinear Microscopy

KRONUS-3P Gelişmiş Doğrusal Olmayan Mikroskopi için Lazer Kaynağı

Laser Source for Advanced Nonlinear Microscopy

  • High pulse energy for deep imaging
  • 1250 – 1800 nm tuning range for 3P imaging
  • Down to 50 fs pulse duration for high peak power
  • Automated wavelength and GDD control for optimal signal
  • Market-leading pulse-to-pulse energy stability

 

CRONUS-3P, gelişmiş doğrusal olmayan mikroskopi için geliştirilmiş bir lazer kaynağıdır. 2 MHz'e kadar tekrarlama hızlarında 50 fs'ye kadar µJ düzeyinde darbeler sağlar ve 1250 ila 1800 nm arasındaki kısa dalga boylu kızılötesi (SWIR) aralığında ayarlanabilir, böylece üç dalga boyu için 1300 ve 1700 nm'deki biyolojik şeffaflık pencerelerini kapsar. foton (3P) mikroskobu. Buna ek olarak CRONUS-3P, entegre GDD kontrolü ve ışın yönlendirmenin yanı sıra eşzamanlı 1030 nm çıkış sunar.

Tipik olarak, SWIR aralığındaki çoklu foton görüntüleme, karmaşık bir çok cihazlı lazer sistemi, büyük bir optik masa ve vasıflı personel gerektirir. Bu gerçeklik sinirbilimi ve diğer biyomedikal uygulamaları engellemektedir. CRONUS-3P sistemi, daha kompakt, daha güvenilir ve daha çok yönlü, yeni nesil, endüstriyel sınıf, tek tedarikçili bir çözümdür. Entegre grup gecikme dağılımı (GDD) kontrolüyle ayarlanabilir femtosaniye uyarma elde ederek numunede optimum darbe süresini garantilerken endüstriyel sınıf tasarım, yüksek darbeden darbeye enerji ve uzun vadeli güç stabilitesini garanti eder.

Detay İçin