Spektroskopi Sistemleri

AVANTES Spektroskopi Ürünleri

AVANTES Spektroskopi Ürünleri

Bu bölümde tüm ürün yelpazemizi bulacaksınız. Uygulamalarınız ve ölçümleriniz için en iyi kurulumun seçilmesi konusunda desteğe ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Spektrometreler

Spektroskopi çok sayıda uygulamada kullanıldığından aşağıda görüldüğü gibi ürünlerimizi farklı hatlarda tanımladık. CompactLine'daki diğer cihazlara entegre edilebilecek küçük form faktörüne sahip cihazlar sunuyoruz: SensLine'da daha zorlu uygulamalar için yüksek hassasiyetli cihazlar ve NIRLine'da yakın kızılötesi aralığı için özel olarak yapılandırılmış spektrometreler. StarLine spektrometreleri genel spektroskopi uygulamalarına yönelik en çok yönlü cihazlarımızdır.

CompactLine 

StarLine 

SensLine 

NIRLine 

Boyutun önemli olduğu durumlarda AvaSpec CompactLine ailesi şunları sunar:
Bugün piyasadaki en küçük form faktörlerinden birine sahip spektrometreler.
Bu kompakt boyut, spektrometrelerimizin OEM'e daha kolay entegrasyonunu sağlar
ve el cihazları.
AvaSpec StarLine cihaz ailesi, çoğu genel spektroskopi uygulamasının taleplerini aşan yüksek performanslı spektrometrelerden oluşur. Bu cihaz serisi, mükemmel fiyat-performans oranları sağlarken çeşitli kullanımlar için geniş bir çözüm yelpazesi sunar. AvaSpec SensLine ürün ailesi, Avantes'in floresans, lüminesans ve Raman gibi daha yüksek performans gerektiren spektroskopi uygulamalarına ihtiyaç duyan müşterilere verdiği yanıttır. AvaSpec SensLine ürün grubu birçok yüksek hassasiyetli, düşük gürültülü spektrometre içerir. AvaSpec NIRLine'ımızdaki cihazlar, uzun dalga boylarını ölçme talepleri için optimize edilmiş, yüksek performanslı, yakın kızılötesi spektrometrelerdir. Bu seri, toroidal odaklama aynası ve gelişmiş kararlılık için dinamik karanlık düzeltmesi ile dağıtıcı NIR cihazları için üstün performans sağlar.

 

Işık Kaynakları

İletim, soğurma ve yansıma gibi uygulamalar için aydınlatma kaynaklarına ihtiyaç vardır. Avantes, özel uygulama ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde geniş bir yelpazede farklı türde ışık kaynakları sunar. Farklı ışık kaynağı türlerine genel bir bakışı aşağıda bulabilirsiniz.

Halogen & Deuterium Halogen

Xenon 

LED 

Calibration 

AvaLight-XE Pulsed Xenon light source - Avantes Lightsource
Avantes Deuterium ışık kaynakları, kararlı çıkışlarıyla bilinir ve UV emilimi veya yansıma ölçümleri için kullanılır. Bunlar aynı zamanda yüksek stabiliteleri nedeniyle ışınım kalibrasyon kaynağı olarak da kullanılabilir. Standart AvaLight-DH-S, halojen ışığı Döteryum ışığıyla karıştırır, böylece geniş bir spektral aralıkta ışık kaynağı üretir. Döteryum ışık kaynaklarının çıkış spektrumu, 656 nm'de belirgin bir tepe noktası olan birkaç tepe noktası sergiler. AvaLight-DH-S-BAL, bu tepe noktalarını en aza indirmek için kurulmuş bir dikroik ışın ayırıcıyı içerir ve 200-2500 nm arasında pürüzsüz bir spektrum sağlar. Darbeli Xenon ışık kaynağımız, floresans ölçümleri gibi uzun kullanım ömrüne ve yüksek çıkış gücüne ihtiyaç duyulan uygulamalarda kullanılır. Bu uygun fiyatlı bir UV kaynağıdır, ancak spektral çıktı AvaLight Halojen ve Deuterium ışık kaynakları kadar düzgün ve sürekli değildir. LED ışık kaynakları hassas bir dalga boyunda yüksek güç sağlar. AvaLight-LED kaynakları için tipik bir uygulama floresanstır. Uzun ömür, kısa ısınma süresi ve yüksek stabilite sağlarlar. Dalga boyu kalibrasyonu için Avantes, Argon, Cıva-Argon, Neon, Çinko ve Kadmiyum gibi çeşitli kaynaklar sunar. Tüm Avantes spektrometreleri fabrikada dalga boyu kalibre edilmiştir ve sabit yarıklara ve optiklere sahip oldukları için yeniden kalibrasyon gerektirmezler. Kalibrasyonlarını kendi yapmak isteyen müşteriler için AvaLight-CAL ışık kaynakları yeniden kalibrasyon amacıyla kullanılabilir. AvaSoft-Fill, otomatik kalibrasyon için bunu kolaylaştıracak bir kalibrasyon prosedürü sağlar.

 

 

Tamamlayıcı Ürünler

Fiber Optics

Accessories

Software

Bundles

Raman

OEM 

Reflection Probes Temperature controlled cuvette holder Oem Vector Images (90)
Fiber optiklerin ışık kılavuzu olarak kullanılması, optik ölçüm sisteminin kurulumunda büyük bir modülerlik ve esneklik sağlar. Optik fiberler plastik, cam ve silikatlar (SiO2) gibi birçok malzemeden yapılabilir. Yüksek kaliteli fiber optikler için, spektroskopik uygulamalarda kullanıldığı gibi, camın optik özelliklerini ayarlamak için eser elementlerle kasıtlı olarak katkılanabilen sentetik erimiş silika (amorf silikon dioksit) kullanılır. Bir deney sırasında daha kolay ve daha doğru ölçümleri kolaylaştırmak için Avantes, geniş bir yüksek kaliteli aksesuar yelpazesi sunar. Entegre kürelerden küvet tutuculara, filtre tutuculara ve fiber optik çoklayıcılara kadar Avantes, fiber optik aksesuar ihtiyaçlarınızı karşılar. AvaSoft, tüm Avantes spektrometrelerini ve geniş bir aksesuar yelpazesini kontrol etmek için şirket içi tasarlanmış yazılım paketimizdir. AvaSoft'un en son sürümü, en son Windows sürümleriyle çalışır. AvaSoft'un 1996'daki ilk sürümünden bu yana, her yıl iyileştirmeler ve yeni olanaklar içeren önemli bir yükseltme yayınladık.

Avantes, her bir bileşeni size en yüksek kalitede ölçümler sağlamak üzere özenle seçilmiş, önceden yapılandırılmış geniş bir sistem ve paket yelpazesi sunar.

Belirli ölçümler için Avantes spektroskopi paketlerini oluşturduk: uygulama için ideal ürünlerin bir kombinasyonu. Avantes ürünlerinin esnekliği nedeniyle bunlar daha sonra her zaman farklı ölçümler için kullanılabilir.

Avantes, Raman ölçümlerinizde en iyi sonucu vermek için yüksek hassasiyetli AvaSpec spektrometrelerini 532 nm veya 785 nm lazerle birlikte kullanır. Spektrometreler lazerin dalga boyuna göre uygun şekilde yapılandırılır. Lazer kaynağının gücü yazılım aracılığıyla ayarlanabilir. Önde gelen OEM spektroskopi üreticisi ve tasarımcısı Avantes, düşük hacimli ve yüksek hacimli müşteriler için yüksek kaliteli ve yüksek oranda tekrarlanabilir spektroskopi çözümleri için en iyi seçimdir.

 

ÖLÇÜM TEKNİKLERİ

Reflection

Transmission

Absorbance

Irradiance

'Yansıma spektroskopisi' olarak da bilinen yansıma spektroskopisi, genellikle nesneleri ve malzemeleri müdahalesiz ve tahribatsız bir şekilde karakterize etmek için kullanılır. Yansıyan ışığı aydınlatma için kullanılan ışıkla karşılaştırmak, araştırılan nesnenin veya malzemenin özellikleri ve doğası hakkında size çok şey söyleyebilir; örneğin tam renkler, bileşikler ve daha fazlası. Ölçmek istediğiniz nesne veya malzeme daha şeffafsa (örneğin filtre, cam veya sıvı), yansıyan ışık miktarı yansıma ölçümü yapmak için çok düşüktür. Transmisyon spektroskopisi (çoğunlukla) şeffaf malzemeler için en iyi seçimdir çünkü malzemeden yansıyan ışık yerine yayılan ışıkla karşılaştırıldığında malzemeden geçen ışığı ölçer. Bir malzemenin absorbansı (aynı zamanda optik yoğunluk olarak da adlandırılır), bir malzemenin üzerine düşen radyasyonun, bir malzemeden iletilen radyasyona logaritmik oranıdır. UV/VIS absorbans ölçümleri, birçok araştırma alanını ve endüstriyel son kullanımları içeren çok çeşitli kimyasal ve biyokimyasal uygulamaları kapsar. UV/VIS absorbansı, kan parametrelerinden proses ve reaksiyon izlemedeki kimyasal konsantrasyonlara kadar uzanan spektroskopik ölçüm uygulamalarında niteliksel ve niceliksel olarak uygulanabilir. Radyometri, radyant enerjinin görünür kısmı da dahil olmak üzere optik radyasyonu ölçer. Işınım radyometrinin bir parametresidir. Birim alan başına bir yüzeye çarpan radyant güç miktarını tanımlar. Bu ölçümler UV, VIS ve NIR dalga boyu aralıklarında yapılabilir.
Avantes, darbeli güneş simülatörü karakterizasyonundan sokak lambaları gibi radyant kaynakların boş alan ölçümlerine kadar çeşitli ışınım uygulamalarıyla çalışır.

Fluorescence

Raman

DOAS

LIBS

Florometri veya spektroflorometri olarak da bilinen floresans spektroskopisi, bir numunenin floresansını analiz eden bir tür elektromanyetik spektroskopidir. Belirli bileşiklerin moleküllerindeki elektronları harekete geçiren ve bunların görünür ışık yaymasına neden olan bir ışık huzmesinin kullanılmasını içerir (bu, zorunlu olmasa da tipiktir). Birçok biyolojik (klorofil ve karotenoid), biyokimyasal (malignite tanısı) ve çevresel uygulamalarda değerli bir tekniktir. Raman spektroskopisi, kovalent olarak bağlı moleküllerdeki fotonların elastik olmayan saçılımını karakterize eden bir tekniktir. Bu saçılma, malzemenin moleküler parmak izi, kristalliği ve diğer özellikleri olarak bilinenleri tanımlar. Raman, malzeme tanımlama ve moleküler bağ yapısındaki değişiklikleri (örn. durum değişiklikleri, gerilimler ve gerinimler) izlemede kullanılan moleküler parmak izi için paha biçilmez bir analitik araç sağlar.

Diferansiyel optik absorpsiyon spektroskopisi (DOAS), atmosferik hava kirleticilerini izlemek için kullanılan bir tekniktir. Bu spektroskopi biçimi sıklıkla sürekli emisyon izleme sistemlerinde (CEMS) kullanılır.

Avantes cihazları dünya çapında çeşitli CEMS'lere entegre edilmiştir. Bu tekniğin yüksek stabilite gereklilikleri nedeniyle bu uygulamada Avantes'in termoelektrik soğutmalı spektrometrelerinden herhangi biri kullanılır.

Lazer kaynaklı arıza spektroskopisi (LIBS), bir numunenin yüzeyindeki mikroskobik bir katmanı aşındırmak veya buharlaştırmak için bir lazer kullanan bir tür atomik emisyon spektroskopisidir. Bu lazer ablasyon işleminin neden olduğu sonuçta ortaya çıkan plazma, soğudukça ışık yayar. Bu ışık daha sonra niceliksel ve niteliksel malzeme analizi için toplanır ve bir spektrometre ile analiz edilir.