Aydınlatma Kaynakları (Illumination Sources)

Thorlabs Aydınlatma Kaynakları

Mikroskopi Aydınlatma Kaynakları

LED'lerimiz epi-floresan görüntüleme için idealdir. Geniş yelpazemiz, AlexaFluor boyaları, DAPI ve diğer yaygın floroforlarla ideal olarak eşleşen uyarma dalga boylarının yanı sıra yakın IR'de (700 nm ve ötesi) yayılan en yeni floresan proteinlere yönelik seçenekleri içerir. Thorlabs, mikroskopi uygulamaları için özel ışık kaynakları tasarladı. Bunlar arasında paralelleştirilmiş LED'ler, dağınık arka ışık LED'i, çok dalga boylu LED kaynakları ve geniş bant lamba tabanlı ışık kaynakları bulunur.

Detay İçin

Solis® High-Power LEDs for Microscopy

Özellikler

 • UV'den NIR'a Mevcut Dalga Boyları (Seçenekler için Sağdaki Tabloya Bakın)
 • Fansız Tasarım, Titreşime Neden Olmadan Isıyı Verimli Bir Şekilde Dağıtır
 • Doğrudan Mikroskop Bağlantı Noktalarına Montaj için Hafif Paket, Sıvı Işık Kılavuzlarına (LLG'ler) İhtiyacı Ortadan Kaldırır
 • Geniş Ø48,3 mm (1,90") Net Açıklık sayesinde Yönlendirilmiş LED Çıkışı
 • Entegre Elektronikler Uyumlu Sürücülerle Akıllı Güvenlik Özelliklerini Etkinleştirir
 • Olympus, Nikon, Leica, Zeiss ve Cerna® Mikroskoplarıyla Kullanıma Yönelik Bağlantı Noktası Adaptörleriyle Uyumlu

Solis® LED Sisteminizi Yapılandırın

 • Solis LED Kafa
 • LED Sürücü (Birini Seçin, Ayrı Satılır)
  • Harici TTL Girişli DC20 Tak ve Çalıştır Sürücüsü
  • Gelişmiş Modülasyon İşlevlerine Sahip DC2200 Dokunmatik Ekran Sürücüsü
 • Bir Mikroskop Bağlantı Noktası Adaptörü (Uyumluluk Bilgileri için Aşağıdaki Tabloya Bakın)

Thorlabs'ın mikroskopi amaçlı Solis LED'leri hafif, titreşimsiz bir paketten birkaç watt'lık toplam çıkış gücü sağlar. Mikroskoptaki epi-aydınlatma yoluna doğrudan bağlanabilen yüksek güçlü aydınlatma sağlarlar. LED'den gelen ışık, bir adaptör (aşağıda ayrı olarak mevcuttur) aracılığıyla Olympus, Nikon, Leica ve Zeiss'in endüstri standardı birçok mikroskobunun epi-aydınlatma yollarına takılabilen geniş bir Ø48,3 mm açıklık aracılığıyla yönlendirilir. Thorlabs'ın Cerna Mikroskoplarının çoğunda bulunan altı küp epi-aydınlatma yolu. Takmak için Thorlabs'ın mikroskop bağlantı noktası adaptörlerinden birini seçin (aşağıda ayrıca satılır), bunu muhafazanın ucuna vidalayın ve LED'i uyumlu bir mikroskoba sabitleyin. Her Solis LED, LED'in çıkış profilini daha düzgün hale getirmek için kullanılabilecek ve numune düzleminde eşit aydınlatma sağlanmasına yardımcı olabilecek, kullanıcı tarafından takılabilen bir difüzör plakası (Ürün # DG20-1500) içerir.

Hafif tasarım, mikroskopi kurulumunda normalde görüntü kalitesini bozan titreşimleri ortadan kaldırmak için dahili fan yerine pasif soğutma özelliğine sahiptir. Her LED, ısıyı verimli bir şekilde dağıtmak için 127,8 mm x 127,8 mm x 162,0 mm havalandırmalı muhafazanın içindeki bir soğutucuya monte edilmiştir. Ek bir koruma düzeyi olarak entegre dahili bellek, LED'in iç sıcaklığı 95 °C'ye ulaştığında otomatik kapanmayı tetikleyecek şekilde programlanmıştır ve aşırı ısınmadan kaynaklanan hasarlar önlenir. LED, 95 °C'nin altındaki bir sıcaklığa soğuduktan sonra yeniden başlayacaktır. Solis LED'leri kullanırken daha fazla Solis LED performansı bilgisi için lütfen Performans sekmesine bakın.

Detay İçin

DC2200

DC20

Collimated LED Light Sources for Microscopy

Özellikler

 • Mikroskop Epi-Aydınlatma Bağlantı Noktaları, Projektörler ve Özel Görüntüleme Sistemleri için Aydınlatma Kaynağı
 • Optimize Edilmiş Termal Yönetim, Çıkış Yoğunluğu Kararlılığı Sağlar
 • Düşük f/# (Yaklaşık 0,8) ile Ayarlanabilir Asferik Kolimasyon Optiği
 • Entegre Tanımlama Çipi (EEPROM) LED Çalışma Parametrelerini Saklar
 • Ø57,0 mm Plastik Muhafazalı Daha Büyük Isı Emicisine Monte Edilmiş Daha Yüksek Güçlü LED'ler (Ayrıntılar için Aşağıdaki Tablolara Bakın)
 • Özel Güç Kaynakları için 4 Pimli Dişi Çiftleşme Konnektörü Ayrı Olarak Satın Alınabilir

Thorlabs'ın paralelleştirilmiş LED düzenekleri, Olympus, Leica, Nikon ve Zeiss dahil olmak üzere en kolay bulunabilen ticari mikroskoplardaki standart ve epi-aydınlatma bağlantı noktalarına kolayca bağlanabilir. Her bir paralelleştirilmiş LED, monte edilmiş bir LED ve AR kaplamalı asferik kolimasyon optiği içeren bir lamba yuvası bağlantı noktası uyumlu muhafazadan oluşur (ayrıntılar için Teknik Özellikler sekmesine bakın). İhtiyacınız olan dalga boyu veya çıkış gücü bu sayfada satılmıyorsa, monte edilmiş LED'lerimiz ve Solis® Yüksek Güçlü LED'lerimiz ek dalga boylarında ve çıkış güçlerinde mevcuttur.

Not: Lütfen mikroskobunuzun doğrudan harici bir ışık kaynağını kabul edecek şekilde yapılandırıldığından emin olun. Bazı mikroskop düzeneklerinde kalıcı olarak monte edilmiş bir aydınlatıcı bulunur veya başka şekilde aşağıdaki LED ışık kaynaklarıyla uyumsuz olabilir.

Işının kolimasyonu, asferik merceğin LED'e göre konumu değiştirilerek ayarlanabilir. LED'leri değiştirmek kolaydır; basitçe bir LED'i mahfazadan sökün ve onu farklı bir monte edilmiş LED (ayrı olarak satılır) ile değiştirin. Ayrıca bu LED'lerden ayrı olarak satın alınabilecek kolimasyon paketleri de sunuyoruz.

Yönlendirme adaptöründen geçen yaklaşık toplam ışın gücü aşağıdaki tablolarda ve Özellikler sekmesinde verilmiştir. Mikroskobun optik kurulumuna özgü kayıplar nedeniyle numune düzlemindeki gerçek güç daha düşük olacaktır. Kendi mikroskop kurulumunuz için örnek düzlemdeki gücü ölçmek isterseniz Thorlabs ayrıca bir mikroskop lamı güç ölçer sensörü de sunar.

Monte edilmiş LED'lerimiz gibi, bu paralelleştirilmiş LED'lerin paketi de mükemmel termal yönetim sağlamak için ısı emici ile doğrudan temas halindedir. Bu, artan LED sıcaklıklarının neden olduğu optik çıkış gücündeki bozulmayı en aza indirir. Bu paralelleştirilmiş LED'lerin kararlı çıkış yoğunluğu hakkında bilgi için lütfen Kararlılık sekmesine bakın. Ayrıca M365LP1, M385LP1 ve M405LP1 LED'lerimiz daha yüksek bir güç çıkışına sahiptir ve ısı dağılımını ve termal kararlılığı artırmak için daha büyük bir Ø57,0 mm ısı emiciye monte edilmiştir.

SM1 (1,035"-40) diş açmayla uyumluluk gerektiren mikroskop uygulamaları için, monte edilmiş LED'lerimiz (ayrıca satılır) Ø1" lens ve lens tüpleri kullanılarak paralelleştirilebilir. Bu kolimasyon yöntemi aynı zamanda bu sayfadaki kolimatörlere göre daha küçük bir ışın boyutuna da olanak sağlar. Ayrıntılı ürün listesi ve talimatlar için lütfen Monte Edilen LED'ler sunumumuzdaki Kolimasyon sekmesine bakın.

Sürücü Seçenekleri
Thorlabs bu LED'lerle uyumlu beş sürücü sunmaktadır:  LEDD1BUPLEDDC2200DC4100 ve DC4104 (son ikisi DC4100-HUB gerektirir). UPLED, DC2200, DC4100 ve DC4104 sürücüleri, bağlı LED'in EEPROM çipinden akım limitini okuyabilir ve LED'i korumak için maksimum akım ayarını otomatik olarak yapabilir. Spesifikasyonlar ve sürücüler arasındaki karşılaştırma için LED Sürücüleri sekmesine bakın.

Detay İçin

Mounted LEDs

Monte Edilmiş LED Özellikleri

 • 265 nm ile 4300 nm arasında değişen dalga boyları (Sağdaki LED Hızlı Bağlantılar Tablosuna bakın)
 • Beyaz, Geniş Bant ve Çift Tepeli LED'ler de Mevcuttur
 • Entegre Bellek Depoları LED Çalışma Parametreleri
 • Kararlı Çıkış Gücü için Optimize Edilmiş Termal Özellikler
 • Mikroskop ve SM-İplik Uyumlu Kolimasyon Adaptörleri Mevcuttur
 • Özel Güç Kaynakları için 4 Pimli Dişi Çiftleşme Konnektörü Ayrı Olarak Satın Alınabilir

Thorlabs'ın paralelleştirilmemiş, monte edilmiş LED'lerinin her biri, 6 mm derinliğinde SM1 (1,035"-40) iç dişlere sahip bir ısı emicinin ucuna monte edilmiş tek bir LED'den oluşur. Ø1,20" ısı emicili LED'ler, SM1 ile aynı dış çapa sahiptir. Lens Tüpü, 30 mm Kafes Sistemine sığmalarını sağlar. LED'lerimizin bir kısmı, çalışma sırasında daha fazla ısı ürettikleri için daha büyük ısı emicilere monte edilmiştir. Bu soğutucular Ø57,0 mm'lik havalandırmalı plastik muhafazaların içine yerleştirilmiştir ve 30 mm'lik kafes sistemleriyle entegrasyon için ön tarafta dört adet 4-40 vidalı delik içerir.

Her LED, LED hakkındaki bilgileri (örneğin akım sınırı, dalga boyu, ileri voltaj) saklayan bir EEPROM çipine sahiptir. Thorlabs DC2200, DC4100 veya DC4104 LED sürücüsü ile kontrol edildiğinde veriler, akıllı güvenlik özelliklerini uygulamak için kullanılabilir.

Bu monte edilmiş LED'ler, artan LED sıcaklığı nedeniyle optik çıkış gücünde bozulma sorununu ortadan kaldıran iyi termal kararlılık özelliklerine sahiptir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Kararlılık sekmesine bakın.

Monte edilen LED'lerin ev aydınlatma uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmadığını lütfen unutmayın.

LED Kolimasyonu
Ayarlanabilir yönlendirme adaptörlerimiz Ø1" (Ø25 mm) veya Ø2" (Ø50 mm) lensi sırasıyla 11 mm veya 20 mm'ye kadar çevirebilir. Ayarlanabilir kolimasyon adaptörlerinin her biri dahili bir SM2 (2,035"-40) dişli adaptörü içerir; böylece LED'ler, Ø2" lens tüplerimiz gibi Thorlabs'ın SM2 dişli bileşenleriyle kolayca entegre edilebilir. Bu adaptörler AR kaplamalı asferik yoğunlaştırıcı lensli ve lenssiz versiyonlarla sunulmaktadır.

Ayrıca AR kaplamalı asferik lens içeren mikroskop kolimasyon adaptörleri de mevcuttur. Bu adaptörler, belirli Leica DMI, Nikon Eclipse Ti, Olympus IX/BX veya Zeiss Axioskop mikroskoplarındaki epi aydınlatma bağlantı noktalarıyla eşleşir. Thorlabs ayrıca önceden takılmış mikroskop kolimasyon adaptörlerine sahip monte edilmiş LED'ler de sunmaktadır.

Çoğu LED'in kolimasyonu için öneriler sunuyoruz. Ayrıntılar için aşağıdaki her LED'in bilgi simgesine (bilgi simgesi) tıklayın.

Detay İçin

 

Illumination Kits

Özellikler

 • Sıcak Beyaz ve/veya IR LED, Montaj Donanımı ve Yönlendirme/Işın Birleştirme Optikleri içerir
 • SM1 Dişli Filtre Küpünü ve Gelecekteki Genişlemeler için 30 mm Kafes Uyumluluğunu Birleştirir
 • Doğrudan DIY Cerna® Trans-Aydınlatma Modüllerine Bağlanır
 • DFM1T1 Filtre Küpü Üst Kısımlarını Kullanarak Tekrarlanabilir Hizalamayla Filtre Setlerini Hızla Değiştirin (Ayrı Satılır)
 • Thorlabs'ın LED Sürücüleriyle uyumlu

DIY Cerna sistemleri için tasarlanan bu Aydınlatma Kitleri, iletilen ışık görüntüleme yöntemleri için yoğun görünür ve/veya NIR aydınlatma üretir. Thorlabs'ın Cerna mikroskopi sistemi için buna aydınlık alan mikroskobu, Dodt kontrastı ve DIC görüntüleme modülleri dahildir. Bunlar, Thorlabs'ın monte edilmiş bir veya iki LED'inden ve LED'i WFA1000 ve WFA1100 Trans-Aydınlatma Modüllerimizdeki giriş optik bağlantı noktasına uyarlayan önceden yapılandırılmış bir optomekanik tertibattan oluşur. Stok aydınlatma kitlerimizde kullanılan LED'ler 50.000 saatten fazla uzun bir kullanım ömrü sunar. Çıkış yoğunluğunun kontrolü için aşağıda mevcut olan çeşitli sürücüleri sunuyoruz; bu sürücülerin tümü harici bir kaynak aracılığıyla modülasyonu destekler.

Bu kitlerin üç versiyonunu sunuyoruz: biri görünür, sıcak beyaz LED'li (Ürün No. WFA1010), biri NIR LED'li (Ürün No. WFA1020) ve biri her ikisine de sahip (Ürün No. WFA1051). Her LED, DFM1/M filtre küpünün mevcut üç bağlantı noktasından birini kullanır. WFA1051 aydınlatma kiti iki LED kullandığından, her iki LED'in çıkışını tek bir optik yolda birleştiren bir DMSP805R dikroik ayna içerir. Bu dikroik ayna, endüstri standardı 25 mm x 36 mm x 1 mm boyutlara sahiptir ve DFM1/M filtre küpüne takılıdır. İşlevselliği daha da artırmak için, 30 mm'lik kafes çubuklar kullanılarak birden fazla DFM1/M küpü bağlanabilir. Farklı LED'lerin kullanıldığı özel montajlar için, birlikte verilen dikoik ayna, herhangi bir 25 mm x 36 mm dikroik ayna veya ≤2 mm kalınlığındaki gümüş ayna kullanılarak değiştirilebilir.

Detay İçin

4-Wavelength High-Power LED Source

Özellikler

 • Kullanıcı Tarafından Yapılandırılabilir 4 Dalgaboyu Kaynağı
 • LED Akım Ayarları ile Anahtarlama ve Yoğunluk Ayarlamaları
 • Gaz Deşarjlı ve Halojen Lambalara Göre Daha İyi Stabilite ve Daha Uzun Ömür
 • Titreşimsiz Çalışma İçin Hareketli Parça Yok
 • Soğutma Kanatları Verimli Termal Yönetim Sağlar
 • Uzun Ömürlü Işık Kaynağı (Ayrıntılar için LED Özellikleri Sekmesine bakın)
 • Olympus, Nikon, Zeiss ve Leica Mikroskop Işık Bağlantı Noktaları için İsteğe Bağlı Adaptörler
 • Sıvı Işık Kılavuzlarına (LLG'ler) Bağlantı için İsteğe Bağlı Adaptör

LED4D 4 Dalga Boylu Yüksek Güçlü LED Kaynakları, dört dalga boyuna kadar ışık gerektiren uygulamalar için idealdir. Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen bu ışık kaynakları, dört LED'in tamamının çıkışını tek bir paralelleştirilmiş ışında verimli bir şekilde birleştirir. DC4100 veya DC4104 4 Kanallı LED Sürücüsüyle birlikte LED4D, LED anahtarlama ve her bir LED'in doğru yoğunluk modülasyonuyla güvenilir, çok yönlü bir ışık kaynağı sağlar. Kaynak titreşimsizdir, kullanımı kolaydır ve uzun bir kullanım ömrüne sahiptir (ayrıntılar için Teknik Özellikler sekmesine bakın).

Halojen ve gaz deşarjlı lambalar gibi geleneksel LED olmayan kaynaklarla karşılaştırıldığında bu 4 dalga boylu kaynaklar, daha yüksek sinyal-gürültü oranları (dar bant genişliği emisyonu nedeniyle), daha iyi stabilite, daha uzun ömür, daha düşük değiştirme maliyetleri gibi birçok avantaj sunar. bakım döngüleri olmadan basit çalışma ve minimum termal yük nedeniyle aktif soğutma gereksinimi veya termal filtreleme yok. LED akımı, DC4100 veya DC4104 sürücüsü (ayrı olarak satılır) ön panel veya USB bağlantısı aracılığıyla yoğunluğu hızlı bir şekilde ayarlamak için ayarlanabilir; bu, bu kaynağı birden fazla dalga boyunun gerekli olduğu mikroskopi uygulamaları için ideal bir seçim haline getirir. Kaynak ayrıca DC4100 veya DC4104'teki harici tetikleme bağlantısı kullanılarak da modüle edilebilir (ayrıntılar için bu sürücülerin tam web sunumuna bakın).

Bu kaynaklara dahil edilen LED'ler yüksek farklılıkla karakterize edilir. Işık, aynalar kullanılarak sistem boyunca yönlendirilir ve çıkış, asferik bir yoğunlaştırıcı mercekle yönlendirilir. Bu kurulum doğal olarak çıplak LED'lere kıyasla ölçülen çıkış gücünde (sağdaki tabloda görüldüğü gibi) bir azalmaya yol açar. Thorlabs ayrıca dalga boyunu birleştiren optiklere ihtiyaç duyulmadığından daha yüksek güç çıkışlarına sahip tek kanallı paralelleştirilmiş LED'ler de sunuyor.

Örnek Konfigürasyon

Detay İçin

6-Wavelength High-Power LED Sources

Features

 • Combine 6 User-Changeable, High-Power LEDs into One Liquid Light Guide
 • Eleven Wavelength Options Cover All Known Fluorophores Between 365 nm and 780 nm
  (See Table to the Right)
 • USB 2.0 Interface
 • Control LEDs Using Included Software with GUI (See the Software Tab for Details)
  • Individually Modulate LEDs for Pulsed Light Applications
 • Integrated Cooling System for Extending Liquid Light Guide's Lifetime
 • Typical Lifetime of LED Modules is ≥10,000 Hours (See the Specs Tab for Details)
 • Breakout Box for External Modulation and Triggering Other Devices (Sold Separately Below)
 • User-Configurable LED Sources Available Through the Tool Below

Thorlabs'ın Chrolis™ 6 Dalga Boylu Yüksek Güçlü LED Kaynakları, floresan görüntüleme veya altı dalga boyuna kadar ışık gerektiren diğer uygulamalar için idealdir. Kullanıcı tarafından yapılandırılabilen bu ışık motorları, altı LED'in tamamının çıkışını tek bir sıvı ışık kılavuzunda (LLG) verimli bir şekilde birleştirir; Thorlabs'ın LLG03-4H LLG'si dahildir. Halojen ve gaz deşarjlı lambalar gibi geleneksel LED olmayan kaynaklarla karşılaştırıldığında, bu cıva içermeyen 6 dalga boylu ışık kaynakları, daha yüksek sinyal-gürültü oranları (dar bant genişliği emisyonu nedeniyle), yüksek stabilite (bkz. Kararlılık sekmesi) gibi birçok avantaj sunar. ), daha uzun ömür ve daha düşük değiştirme maliyetleri. Chrolis LED kaynakları iki önceden ayarlanmış konfigürasyonda mevcuttur; kullanıcı tarafından yapılandırılan LED kaynakları aşağıdaki araç kullanılarak da sipariş edilebilir.

Chrolis ışık motorları, ışığı Ø3 mm çekirdekli sıvı ışık kılavuzuna (LLG) bağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Birlikte verilen LLG03-4H LLG'den her bir LED için tipik çıkış gücü sağdaki tabloda gösterilmektedir. Her ışık kaynağı, termoelektrik soğutucular (TEC'ler) kullanarak LLG'nin ucunu soğutan ve böylece LLG'nin ömrünü uzatan entegre bir soğutma sistemi ile donatılmıştır. LLG için optik çıkış bağlantı noktası, LLG serbest bırakma kolu ve Açma/Kapama düğmesi, kolay erişim için muhafazanın ön tarafında bulunur.

Yan panelde, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi LED şeması ve kullanıcının takılı LED'leri kaydedebileceği boşluklar kazınmıştır. Kullanıcılar, beş tespit vidasını 2 mm (5/64") altıgen anahtarla sökerek bu paneli kolayca çıkarabilir ve LED ve dikroik ayna modüllerine erişebilir. LED modüllerini çıkarmak için kilitleme pimi koluna basın ve "AÇIK" yönüne çevirin, ardından dışarı doğru çekin. Dikroik ayna modülleri mıknatıslarla sabitlenir ve tutamak dışarı doğru çekilerek çıkarılabilir. Modüller, aktif olarak soğutulan bir ısı emici üzerine monte edilir ve son derece istikrarlı performans sağlamak için LED modüllerinin sıcaklığı sürekli olarak izlenir. Her LED modülü ayrıca LED'in önünde manyetik olarak tutulan çıkarılabilir bir SM1 dişli filtre tutucusu vardır. Bu özellik, Chrolis ışığına takılacak 0,248" (6,3 mm) kalınlığa kadar Ø1" (Ø25 mm) bant geçiren filtreler için alan sağlar yolları ve her LED tarafından yayılan spektrumu kısıtlayın. Bant geçiren filtrelerin eklenmesine ilişkin talimatlar için lütfen aşağıdaki Dokümanlar simgesine () tıklayarak erişebileceğiniz Chrolis Kullanım Kılavuzuna bakın.

Her 6 dalga boylu LED kaynağı, kullanımı kolay GUI'ye sahip bir yazılım paketi içerir; daha fazla ayrıntı için Yazılım sekmesine bakın. Işık kaynağı bir USB arayüzü aracılığıyla bağlandığında, bu sezgisel yazılım LED konfigürasyonunu algılayabilir ve ilgili LED spektrumlarını görüntüleyebilir. Kullanıcılar her bir LED'in yoğunluğunu ayarlayabilir ve bunları darbeli ışık uygulamaları için modüle edebilir. Her bir LED için, 5 µs ila 71 dakika arasında izin verilen açma/kapama süresiyle farklı bir darbe dizisi tanımlanabilir; aşağıdaki resme bakın. LED'leri harici olarak tetiklemek için Chrolis yazılımıyla yapılandırılabilen bir devre kutusu sunuyoruz. LED darbe dizileri, tek bir harici tetikleyicinin altı LED'e kadar kullanıcı tanımlı bir darbe dizisini başlatacağı şekilde yazılıma bağlanabilir.

Örnek Konfigürasyon

Detay İçin

Broadband Halogen Fiber Optic Illuminators

Özellikler

 • 3200 K Renk Sıcaklığına Sahip Yüksek Çıkışlı 150 W Ampuller
 • OSL2, Çoğu IR Işığını Engellemek için Entegre Sıcak Aynalı, Önceden Takılı OSL2B Ampulle Birlikte Gelir
 • OSL2IR, Gelişmiş IR Performansı için Alüminyum Kaplamalı Reflektörlü, Önceden Takılı OSL2BIR Ampulle Birlikte Gelir
 • Kararlı, Tutarlı Işık Çıkışı için DC Bağlantılı Aydınlatıcılar
 • Ön Panel Düğmesi Aracılığıyla Değişken Yoğunluk Kontrolü (%0 ila %100)
 • Termal Güvenlik Kesimine Sahip Sağlam Tasarım
 • 91 cm (36") Uzun, Ø6,4 mm (Ø0,25") Çekirdek Fiber Paketi Dahildir
 • Dahili SM1-Dişli (1,035"-40) Çıkış Bağlantı Noktası

Detay İçin

LED Ring Light Source

Özellikler

 • 40 Yüksek Parlaklıkta LED'den oluşan LED Halka Dizisi
 • Ø0,99" (Ø25,1 mm) Şeffaf Açıklık
 • 50 - 300 mm Optimum Çalışma Mesafesi
 • 30 mm Kafes Sistemimizle Uyumludur
 • >10 000 Saat Tipik Ömür
 • Entegre Bellek (EEPROM) LED Çalışma Parametrelerini Saklar
 • Thorlabs'ın LED Sürücüleriyle kullanım için Entegre M8 Konektörü

Detay İçin

Compact Stabilized Broadband Light Sources

Özellikler

 • IR Dalga Boyları İle Görünebilen Geniş Bant Işık Kaynakları
 • Sabit, Kararlı Yoğunluk Çıkışı
 • °C başına %0,1
 • Saatte %0,01 (SLS201L ve SLS202L)
 • Saatte %0,03 (SLS203L)
 • Yüksek Kararlılık için Kapalı Döngü Kontrolü
 • Çıkış Gücü Kararlılığı: <%0,05
 • Renk Sıcaklığı Kararlılığı: ±15 K
 • 10 000 Saat Ortalama Ampul Ömrü
 • SMA Fiber Arayüzü veya Boş Alan Çıkışı
 • Çıkarılabilir Filtre Tutucu Ø1" ve Ø25 mm Filtreleri Kabul Eder
 • 30 mm Kafes Sistemine Uyumlu
 • Düşük Gürültülü Fan Soğutma

Detay İçin

Uygulama Örneği: 

Yansıma Spektroskopisi Uygulaması
Bu geniş bant ışık kaynakları, dağınık yansıma, speküler yansıma ve renk ölçümleri almak için yansıma spektroskopi problarımız, CCD spektrometrelerimiz ve fiber prob tutucularımızla birlikte kullanılabilir.

Reflection Spectroscopy Fiber Probe Bundle

LED Drivers

Thorlabs'ın monte edilmiş ve monte edilmemiş LED'lere sağlanan akımı kontrol eden LED sürücüleri, düşük gürültülü kullanımlar ve hızlı darbe dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır. Temel T-Cube LED Sürücümüz standart LED'lerin akımını kontrol etmek için kullanılabilirken Solis® seçeneğimiz yalnızca Solis LED'lerimizle birlikte kullanılmalıdır. Ayrıca monte edilmiş, fiber bağlantılı ve paralelleştirilmiş LED'ler için sabit akım sürücüsü olan upLED™ USB kontrollü LED sürücüsü de mevcuttur. Ayrıca, yüksek güçlü LED'ler için masaüstü dokunmatik ekran denetleyicisinin yanı sıra masaüstü 4 kanallı bir sürücü de sunuyoruz. Özel ve OEM versiyonları hakkındaki tartışmalar için lütfen bizimle iletişime geçin.