Laservision

Laservision Yansıtıcı Kaplamalı Cam Lazer Gözlükleri

Laservision Yansıtıcı Kaplamalı Lazer Güvenlik Filtreleri (Reflective coated laser safety filters)
Laservision Yansıtıcı Kaplamalı Cam Lazer Gözlükleri.

Çok yüksek optik yoğunluğa sahip lazer koruma filtreleri üretmenin teknolojik en karmaşık yöntemi, yansıtıcı dielektrik girişim kaplamasının uygulanmasıdır. Lazer güvenlik filtresinin bloke ettiği lazer dalga boyunda, yansıma yönünde yapıcı bir çok ışınlı girişim meydana gelir ve lazer gücünün neredeyse tamamı yansıtılır. Girişim katmanlarının özel tasarımı sayesinde 90 dereceden farklı açılarda gelen ışık da gerekli +/- 30° açı aralığına göre (EN207/208 normlarına göre) tamamen yansıtılacaktır.

Kendi kaplama tesislerini kullanan laservision, cam ve plastik yüzeyler üzerine lazer koruma filtreleri için yüksek yansıma katmanları uygulayabilmektedir. Bu tür yansıma katmanları genellikle dalga boyu engelleme aralığını optimize etmek veya emici filtrenin koruma etkisini daha da arttırmak için emici cam filtrelerin lazer tarafına uygulanır. Doğrudan lazer çarpması durumunda, lazer enerjisinin önemli bir kısmı kaplama tarafından yansıtılır ve emici alt tabakaya girmez. Bu teknoloji, yansıtıcı kaplamalı lazer güvenlik filtreleri için olağanüstü yüksek koruma seviyeleri sağlar.

Kaplanmış filtrelerin yansıma etkisinin açısal bağımlılığı nedeniyle, yalnızca düz veya hafif kavisli yüzeye sahip lazer koruma camları üretilebilir (lazer koruma gözlük çerçeveleri R01, R02, R10, R14 ve R17). Koruma etkisinin büyük bir kısmı yansımaya dayalı olduğundan, kaplanmış yüzeydeki her türlü çizikten kaçınılmalıdır. Bir hizmet olarak laservision, kaplamada hasar şüphesi olması durumunda lazer koruma camlarının incelenmesini sunar.

Öne Çıkanlar

  • Çok yüksek optik yoğunluk
  • Plastik ve cam filtrelerle birleştirilebilir
  • IR ve en yüksek gün ışığı iletimi için en iyi renkli görünüm
  • Çeşitli çerçeve biçimlerinde mevcuttur
  • Özel plastik yapıları sayesinde frene dayanıklı
  • Düşük ağırlık ve en iyi taşıma özellikleri

FİLTRELER

Laservision tarafından sunulan filtre çeşitlerine aşağıdaki resme tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Seçim yapılırken korunulması gereken lazerin çalışma modu, güç / enerji değeri, çalışma frekansı, darbe genişliği, dalgaboyu, diverjansı ve ışın çapı gibi parametrelerin değerlendirilerek doğru modelin saptanması gerekir. Uzman kadromuz sizi en doğru gözlüğe yönlendirecektir. 

Detay İçin

ÇERÇEVELER

Lazer koruyucu gözlükler için Avrupa standardını takip eden ülkelerde, lazer koruyucu gözlüklerin güvenlik fonksiyonunun, 5 saniyelik standartlaştırılmış test koşulları altında koruma derecesine (LB) göre devam etmesi gerekir. bir cw-lazerden doğrudan vuruş ve/veya darbeli lazerin 50 darbesi. Filtrenin Optik Yoğunluğuna (OD) bağlı koruma tek başına yeterli değildir. Lazer ışınlaması sırasında Optik Yoğunluğun stabilitesinin devam etmesi gereklidir. Bu, gözlük çerçevesinin yanı sıra lazer güvenlik filtreleri (lazer stabilitesi) için de geçerlidir. Dolayısıyla gözlüğün daha zayıf kısmı, belirli dalga boyu ve çalışma kategorisi için tüm lazer koruyucu gözlüklerin ulaşılabilir lazer güvenlik seviyesini belirler.

Ayrıca lazer güvenlik gözlüğünün çerçevesi yanal nüfuzu (kapsama alanı) engellemelidir. Ek olarak, EN 166 ve EN 168 (ısıya dayanıklılık ve UV stabilitesi) gibi standartların diğer olağan gerekliliklerine de uyulmalıdır. Lazer stabilitesine ek olarak ve CE tipi incelemeye (CE) ilişkin olarak bu gerekliliklerin bağımsız bir sertifikasyon kuruluşu (Onaylanmış Kuruluş) tarafından da sertifikalandırılması gerekir. Lazer güvenliği stabilitesi, EC tipi inceleme kapsamında LB koruma seviyeleriyle belgelenmiştir. Bu işaret, lazer koruyucu gözlüklerin üzerine kalıcı olarak okunabilir şekilde basılmalıdır.

Ana şirketimiz uvex Safety group laservision ile yakın işbirliği içinde, lazer koruyucu gözlük çerçeve portföyünü sürekli olarak geliştirmekte ve artan lazer uygulamaları kapsamında kullanıcı için gerçek bir deneyim haline getirmek üzere kullanım konforunu iyileştirmektedir.

 

Detay İçin

 

 

EYEPRO 

PROTECTION LEVEL CALCULATOR

 

 

Lazer koruma seviyesi hesaplayacısını kullanmak için Laservision sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. 

Detay İçin

 

DATASHEET

Industry and Research Catalogue Edition 32

Laser Safety Standards

Avrupa lazer güvenlik standartlarının uygulama alanında, lazer güvenlik gözlükleri, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) olarak etiketlenecektir. EN 207 ve/veya EN 208 standardına uygundur. EN 207, dalga boyunu/alanı, çalışma modunu (D, I, R veya M), koruma seviyesini (LB değeri), CE işaretini ve üreticinin işaretini içermelidir. Optik yoğunluğun basit bir şekilde işaretlenmesi. Amerikan ANSI standardı yasaktır.