Lazer

HE-NE Lazerler

Helyum-Neon (HeNe) lazerler, optik endüstrisinin en önemli ürünüdür ve tek veya çok modlu çıkış ve polarize veya polarize olmayan çıkış seçenekleriyle mevcuttur.

HeNe Lazerler Işın karakteristikleri sebebiyle üniversite laboratuvarlarında sıkça tercih edilen lazer türlerindendir. 

Uzun süredir kararlı bir 632,8 nm (kırmızı) kaynak olarak kullanılmışlardır ve düşük maliyetleri ve bulunabilirlikleri nedeniyle sıklıkla kızılötesi ve UV optikleri için hizalama lazeri olarak kullanılırlar. Ayrıca eş odaklı lazer tarama mikroskobu, spektroskopi, interferometri ve genel araştırma gibi birçok kullanımda da kendilerine yer bulmuşlardır. Özel versiyonlar diğer He-Ne serilerinde yeşil ve sarı renkte mevcuttur.

Temsilciliğini yaptığımız firmaların HeNe Lazer ürünlerini aşağıda incleyebilirsiniz. 

Thorlabs HeNe Lazer

Thorlabs HeNe Lasers

Thorlabs firmasının çıkış gücü aralığı 0,8mW ile 22,5mW arasında değişen lineer olarak veya rasgele polarize ışın çıkışına sahip HeNe lazerlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Özellikler

 • 632,8 nm Merkezi Dalga Boyu
 • Doğrusal veya Rastgele Polarize Çıkış Kirişleri
 • Harici Güç Kaynağını İçerir
 • Entegre Panjurlar ve Uzaktan Kilitleme Bağlantılarıyla Mevcut Paketler

Thorlabs, stoktan 0,8 mW ile 22,5 mW arasında güçlere sahip, CE uyumlu 632,8 nm (kırmızı) Helyum-Neon (HeNe) Lazerlerden oluşan geniş bir seçim yelpazesi sunmaktadır. Sağda listelenen uygulamalara ek olarak HeNe lazerleri, mükemmel ışın kalitesi ve gaz deşarjlı lazer özellikleri nedeniyle eğitimde ve hizalama araçları olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Modele bağlı olarak çıkış ışını ya doğrusal olarak polarize edilir ya da rastgele polarize edilir. Rastgele polarize edilmiş bir HeNe'nin polarizasyon durumu nanosaniyelik zaman ölçeklerinde değişir; Zaman içinde ortalaması alındığında, bu lazerlerden yayılan ışık rastgele polarize görünüyor. Ancak yoldaki herhangi bir polarizasyon optiği (kasıtlı veya kasıtsız) çıkış gücünde büyük değişikliklere neden olabilir. Polarizasyon optiklerini içeren uygulamalarda yalnızca polarize lazerler kullanılmalıdır. Önemli ASE geçmişi nedeniyle hassas ölçümler için bant geçiren filtre kullanılmalıdır.

Standart HeNe lazerler için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. (Dalgaboyu : 632,8nm)

Standart HeNe Lazerler

Stabilize HeNe lazerler için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. (Dalgaboyu : 632,991nm)

Stabilize HeNe Lazerler

 

HeNe FiberPort and Threading Adapters

Large V-Mounts for Tube Lasers

HeNe 60 mm Cage System Mount

 

Edmund Optic (Lumentum) Helium-Neon (HeNe) Lasers

Lumentum Helyum-Neon (HeNe) Lazerler, sert yalıtımlı iç aynalara ve küçük fiziksel boyutlara sahiptir. Düşük gürültü nedeniyle lazerler, daha fazla lazer güvenilirliği, daha fazla tasarım esnekliği ve gelişmiş performans sunar. Lazerin tabanı laboratuvar masasına montaj için olukludur. Bu Lumentum HeNe Lazerler aynı zamanda basit sistem entegrasyonu için bağımsız güç kaynaklarına da sahiptir. Tipik uygulamalar arasında hizalama, metroloji ve muayene yer alır.

Not: Lumentum daha önce JDSU olarak biliniyordu. Bu HeNe lazerler 21CFR1040 ve IEC 825-1:1993 ile uyumludur.

Lazer head seçenekleri 

Power supply seçenekleri için bilgi alınız. 

 
1.0mW HeNe Laser, 632.8 nm, 0.49mm Beam, 35mm Diameter, 170mm Long

OptoSigma HeNe Lasers

OptoSigma kırmızı helyum neon (He-Ne) lazerler, eş odaklı lazer tarama mikroskobu, spektroskopi, temel araştırma veya eğitim gibi çok amaçlı uygulamalar için tasarlanmıştır. 0,5 ila 20 mW arası güçlerde polarize veya polarize olmayan çıkışlarla mevcutturlar. Güç kaynakları ayrı satılır. Bu lazerler sağlam bir mekanik tasarıma, mükemmel ışın kalitesine ve 20.000 saate kadar uzun hizmet ömrüne sahiptir. Çıkış güçleri 0,5 ila 35 mW arasında olan, kırmızı, yeşil ve sarı spektral aralıkta özelleştirilmiş modeller de mevcuttur. Seçenekler; tek modlu veya çok modlu çıkış, rastgele veya doğrusal polarizasyon ve eğitimsel ve bilimsel amaçlı Brewster pencere tüpleridir.

Lazer head seçenekleri 

Power supply seçenekleri

 
     

 

 

UYGULAMALAR

 • Metrology
 • DNA Sequencing
 • Food Sorting
 • Flow Cytometry
 • Confocal Microscopy
 • Imaging and Medical Equipment
 • Opacity Monitoring
 • Alignment
 • Maritime Visual Guidance Systems
 • Hematology
 • Semiconductor Inspection
 • Polarization Experiments