LIGHT CONVERSION ULTRAFAST LAZERLER

Light Conversion Yb Lazerler için Dalga Boyu Ayarlanabilir Kaynaklar (Wavelength-Tunable Sources for Yb Lasers)

Femtosaniye dalga boyu ayarlanabilir kaynaklar, optik parametrik amplifikasyon teknolojisine dayanmaktadır.

Yb lazerler için optik parametrik amplifikatörler (OPA'lar), derin UV'den orta IR'ye kadar geniş ayar aralığı ve yüksek çıkış kararlılığı gibi TOPAS serisi OPA'ların en iyi özelliklerini korurken, yüksek tekrarlama hızlarında çalışmayı mümkün kılar. OPA'larımız özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde üç farklı platformda oluşturulmuştur:

ORPHEUS, birçok kişinin alışık olduğu klasik OPA'ları temsil eder. Tıpkı TOPAS gibi oldukça basittir ancak geniş bir parametre yelpazesi sunar.
ORPHEUS-NEO, sürekli güç izleme ve teşhis için birden fazla dedektörle donatılmış yeni nesil OPA'ları sunar.
I-OPA, lazere entegre edilmiş kompakt bir OPA'dır ve titreşim ve termal testlere tabi tutulur, bu da onu tek ticari endüstriyel sınıf OPA yapar.
PHAROS veya CARBIDE femtosaniye lazer ile birleştiğinde OPA'larımız ultra hızlı spektroskopi, doğrusal olmayan mikroskopi ve diğer çeşitli bilimsel uygulamalar için paha biçilmez bir kaynak haline gelir. Platformlar hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki tabloların yanı sıra istenen darbe süresi ve spektral aralığa göre bir sonraki dalga boyu ayarlanabilir kaynağınız için seçim kılavuzuna bakın.

I-OPA  Industrial-Grade Optical Parametric Amplifier

Endüstriyel sınıf optik parametrik amplifikatör I-OPA serisi, dalga boyu ayarlanabilir femtosaniye kaynakları dünyasında yeni bir basitlik çağına işaret ediyor. Optik parametrik amplifikatörlerde onlarca yıllık deneyime dayanan bu çözüm, dalga boyu ayarlanabilirliğini sağlam endüstriyel tasarımla birleştirir.

I-OPA, PHAROS veya CARBIDE lazerlerimize entegre edilmiş sağlam bir modüldür ve endüstriyel harmonik jeneratörlerle karşılaştırılabilir stabilite sağlar. Yalıtılmış tasarım, mekanik stabilite sağlar ve hava türbülansının etkilerini ortadan kaldırır, enerji dalgalanmalarını en aza indirir ve uzun vadeli istikrarlı performans sağlar.

Ayarlanabilir I-OPA geniş bir ayar aralığı sağlar ve öncelikle spektroskopi ve mikroskopi uygulamaları için tasarlanmıştır. Özellikle -HP modelinin, ultra hızlı pompa-prob spektroskopisi için bir pompa ışın kaynağı olarak HARPIA spektroskopi sistemimizle birleştirilmesi hedeflenmektedir. -F modeli öncelikle çoklu foton mikroskobu için bir ışık kaynağı olarak, -ONE modeli ise IR spektroskopisi ve yüksek enerjili MIR darbelerinin istendiği diğer uygulamalar için bir ışık kaynağı olarak tasarlanmıştır. Tüm modeller aynı zamanda mikro işleme ve diğer endüstriyel uygulamalar için de kullanılabilir. Sabit dalga boyundaki I-OPA, tek bir dalga boyu istendiğinde uygun maliyetli bir çözümdür.

 • Wavelength tunability in an industrial design
 • Single-box solution
 • Tunable or fixed-wavelength models
 • Plug-and-play installation and robust performance
 • The most compact OPA in the market


Detay İçin

ORPHEUS-NEO Next-Generation Optical Parametric Amplifier

ORPHEUS / NEO Yeni Nesil Optik Parametrik Amplifikatör

(Next-Generation Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-NEO yeni nesil optik parametrik amplifikatördür. Kullanımı basit ve sorunsuz tasarımıyla ORPHEUS-NEO, en zorlu bilimsel uygulamalarda bile paha biçilmez bir araç olarak ortaya çıkıyor.

ORPHEUS-NEO, yüksek güçlü UV – MIR (210 – 16000 nm) sağlayan birkaç farklı konfigürasyonda mevcuttur. Ayrıca ORPHEUS-NEO, 100 fs'nin altındaki PHAROS‑UP ile pompalanabilir; bkz. ORPHEUS-NEO‑UP ve ORPHEUS-NEO‑ONE‑UP. Sağlam endüstriyel tasarımı sayesinde tüm konfigürasyonlar, dikkate değer uzun vadeli stabilite sağlar. En önemlisi, cihaz, pompa ışın konumunun takibi ve çıkış parametrelerinin sürekli izlenmesi için birden fazla dedektörle donatılmıştır. Bu, en hızlı uzaktan teşhis ve sorun gidermeyle sonuçlanır.

En talepkar kullanıcılardan ilham alan ORPHEUS-NEO, ultra hızlı spektroskopide ve diğer birçok bilimsel uygulamada en istikrarlı ve çok yönlü araç olacak şekilde tasarlandı.

 • From UV to MIR
 • Continuous power monitoring and diagnostics
 • Pumped by PHAROS-UP for ultrashort pulses
 • Up to 80 W, 800 µJ pump at up to 2 MHz
 • Fully integrated wavelength extensions
 • Second repetition rate pump option
 • Exceptional output stability

Detay İçin

ORPHEUS Collinear Optical Parametric Amplifier

ORPHEUS Doğrusal Optik Parametrik Amplifikatör

(Collinear Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS eşdoğrusal bir optik parametrik amplifikatördür (OPA). PHAROS veya CARBIDE femtosaniye lazer ile birleştirilen ORPHEUS , 2 MHz'e kadar tekrarlama hızında UV'den MIR'a ayarlanabilen femtosaniye darbeleri yayar. Bu nedenle ultra hızlı spektroskopi, doğrusal olmayan mikroskopi ve mikroyapılandırma uygulamaları için paha biçilmez bir araçtır.

ORPHEUS eşdoğrusal OPA, bilimsel ihtiyaçları mükemmel şekilde karşılamak için farklı konfigürasyonlarda gelir. ORPHEUS ‑HP, yüksek güçlü pompayı kabul eder ve termal olarak stabilize edilmiş bir muhafazaya entegre edilmiş dalga boyu uzatma seçeneği kullanılarak 210 ila 16000 nm arasında genişletilebilen 630 ila 2600 nm arasında geniş bir ayar aralığı sağlar. Dalgaboyu ayarı ve ayrımı tamamen eller serbesttir. ORPHEUS -HE konfigürasyonu yukarıda bahsedilen otomasyonu sağlar ancak aynı zamanda yüksek darbe enerjisini de kabul eder ve DUV uzantısıyla 190 nm'ye kadar iner.

Kompakt tek kutulu çözüm için I-OPA'ya bakın. PHAROS-UP ultra kısa darbeli lazer için ORPHEUS ‑NEO'ya bakın

.

 • Continuous tunability from UV to MIR, 190 – 16000 nm
 • High energy and high power models for all needs
 • Single-shot – 2 MHz repetition rate
 • Up to 80 W pump power
 • Up to 2 mJ pump pulse energy

Detay İçin

ORPHEUS-F Broad-bandwidth Hybrid OPA

ORPHEUS F Geniş Bant Genişliğine Sahip Hibrit Optik Parametrik Amplifikatör 

(Broad-Bandwidth Hybrid Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-F, eşdoğrusal olmayan bir OPA'nın (NOPA) ürettiği kısa darbe süresini ve eşdoğrusal bir OPA'nın sunduğu geniş ayar aralığını birleştiren hibrit bir optik parametrik amplifikatördür (OPA).

ORPHEUS-F'nin Sinyal darbeleri 650 – 900 nm aralığında ayarlanabilir ve basit bir prizma tabanlı kompresörle 25 – 70 fs darbe süresine kadar sıkıştırılabilir. Idler darbeleri 1200 – 2500 nm aralığında ayarlanabilir ve 40 – 100 fs darbe süresine ulaşır. Ayrıca 900 – 1200 nm ayar aralığına erişim için uzun darbe modu da mevcuttur; böylece boşluksuz bir ayarlanabilirlik sağlanır.

ORPHEUS-F, standart ORPHEUS modeline kıyasla çok daha kısa darbeler ve eşdoğrusal olmayan ORPHEUS-N'ye kıyasla daha geniş bir ayar aralığı sağlar. Bu nedenle birçok bilimsel uygulama için ORPHEUS-F en uygun seçimdir.

Kompakt tek kutulu çözüm için ORPHEUS-F konfigürasyonunda I-OPA'ya bakın.

 • Combination of best collinear and non-collinear OPA features
 • Ultrashort pulses in NIR (650 – 900 nm and 1200 – 2500 nm)
 • Single-shot – 2 MHz repetition rate
 • < 100 fs pulse duration
 • Adjustable spectral bandwidth
 • Optional long pulse mode for gap-free tunability

Detay İçin

ORPHEUS-ONE Mid-IR Collinear Optical Parametric Amplifier

ORPHEUS / ONE Orta Kızılötesi Doğrusal Optik Parametrik Amplifikatör 

(Mid-Infrared Collinear Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-ONE, 1350 ila 16000 nm arasındaki orta kızılötesi (MIR) spektral aralık için tasarlanmış bir optik parametrik amplifikatördür (OPA). ORPHEUS-HP ile karşılaştırıldığında daha az dalga boyu uzatma seçeneğine sahiptir ancak MIR'e daha yüksek pompa lazeri dönüştürme verimliliği sağlar.

ORPHEUS-ONE aynı ayar aralığını sunar, güvenilirdir ve kullanımı kolaydır ancak tasarım otomasyonu ve pompa parametrelerine göre farklılık gösterir. ORPHEUS-ONE-HP, 80 W'a kadar pompa gücü sağlarken, ORPHEUS-ONE-HE aynı pompa gücünü ve aynı zamanda 2 mJ'ye kadar darbe enerjisini kabul eder.

ORPHEUS-ONE çıkışının spektral bant genişliği, pompa lazer darbeleriyle tanımlanır; dolayısıyla toplam frekans üretimi (SFG) spektroskopisi ve geniş bant genişliğine sahip kızılötesi darbeler gerektiren diğer uygulamalar için ORPHEUS-MIR'e bakın. Kompakt tek kutulu çözüm için I-OPA'ya bakın. PHAROS‑UP ultra kısa darbeli lazer için ORPHEUS-NEO'ya bakın.

 • High conversion efficiency in MIR, 1350 – 16000 nm
 • High energy and high power models for all needs
 • Single-shot – 2 MHz repetition rate
 • Up to 80 W pump power
 • Up to 2 mJ pump pulse energy

Detay İçin

ORPHEUS-MIR Broad-bandwidth Mid-IR OPA

ORPHEUS / MIR Geniş Bant Genişlikli Orta Kızılötesi Optik Parametrik Amplifikatör

(Broad-Bandwidth Mid-Infrared Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-MIR, geniş bant genişliğine sahip MIR darbelerinin verimli şekilde üretilmesi için optimize edilmiş bir optik parametrik amplifikatördür (OPA). Lazer sistemi, 2,5 – 10 μm ayar aralığında ultra kısa darbeler sağlar ve dar bant genişliği uzantısıyla 15 μm'ye kadar ulaşır. Yeni sistem tasarımı sayesinde ORPHEUS-MIR, doğrudan çıkışta < 100 fs darbe sağlar. Sinyal ve Idler çıkışları aynı anda mevcuttur. Sistem mimarisi, yüksek enerjili ve yüksek güçlü PHAROS ve CARBIDE femtosaniye pompa lazerleri için çok uygundur.

ORPHEUS-MIR, iki boyutlu kızılötesi (2D IR) ve titreşimli toplam frekans üretimi (SFG) spektroskopisi gibi spektroskopi için mükemmel, yüksek tekrarlama oranlı bir kaynak olarak hizmet eder. SHBC'nin dar bant genişliği çıkışıyla birleştirildiğinde, SFG ölçümleri için kompakt bir lazer sistemi oluşturur, tek çekimde MIR spektrumunun çoğunu kapsar ve yüksek spektral çözünürlük sağlar. Ayrıca yüksek çıktı kararlılığı, hızlı ve yüksek kaliteli SFG görüntülemenin anahtarıdır.

Ayrıca, CEP-kararlı darbeler gerektiren MIR uygulamaları için ORPHEUS-MIR, 2500 – 15000 nm aralığının tamamında benzersiz CEP-kararlı seçenek sunar.

 • Broad-bandwidth MIR pulses at high repetition rate
 • Continuously tunable in 2500 – 15 000 nm range
 • Short-pulse high-energy auxiliary output at 2000 nm
 • Pumped by industrial-grade lasers for high stability
 • CEP-stable option

Detay İçin

ORPHEUS-VIS Ultrashort-Pulse VIS Optical Parametric Amplifier

ORPHEUS / VIS Ultra Kısa Darbeli VIS Optik Parametrik Amplifikatör

(Ultrashort-Pulse VIS Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-VIS, yüksek enerjili kısa darbeli VIS çıkışı üretimi için optimize edilmiş bir optik parametrik amplifikatördür (OPA). Lazer sistemi, seçilen konfigürasyona bağlı olarak 450 – 600 nm veya 320 – 900 nm ayar aralığında ultra kısa darbeler sağlar ve isteğe bağlı UV uzantısıyla 250 nm'ye kadar ulaşır. ORPHEUS-VIS sistemi, PHAROS veya CARBIDE femtosaniye pompa lazerleriyle birleştirilebilir ve 20 W'a kadar ortalama güç ve 1 mJ enerji darbeleriyle pompalanabilir, böylece VIS'de onlarca mikrojoule ve UV'de mikrojoule seviyesinde çıktı sağlayabilir. .

ORPHEUS-VIS, iki boyutlu elektronik spektroskopi (2DES), zamanla çözümlenen fotoemisyon spektroskopisi ve görünür spektral aralıktaki diğer birçok uygulama gibi ultra hızlı spektroskopi için mükemmel, yüksek tekrarlama oranlı bir kaynak olarak hizmet eder.

 • Ultrashort UV – VIS – NIR output
 • < 50 fs pulse duration at 500 nm
 • Up to 100 kHz repetition rate
 • Up to 20 W, 1 mJ pump
 • Optional UV extension down to 250 nm

Detay İçin

Non-Collinear Optical Parametric Amplifier ORPHEUS-N

ORPHEUS / N Doğrusal Olmayan Optik Parametrik Amplifikatör

(Non-Collinear Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-N eşdoğrusal olmayan bir optik parametrik amplifikatördür (NOPA). Modele bağlı olarak ORPHEUS-N, sırasıyla 515 nm veya 343 nm pompa üreten entegre bir ikinci veya üçüncü harmonik jeneratöre sahiptir. İkinci harmonik pompalı (ORPHEUS-N-2H) ORPHEUS-N, 700 – 850 nm aralığında < 30 fs darbe sağlar. Üçüncü harmonik pompalı (ORPHEUS-N-3H) ORPHEUS-N, 530 – 670 nm aralığında < 30 fs darbe sağlar. Her ikisinde de yerleşik prizma tabanlı darbe kompresörü bulunur. Ayrıca, ayar aralığını ultraviyole (UV) spektral aralığa kadar genişleten isteğe bağlı bir ikinci harmonik jeneratör mevcuttur.

Tek bir PHAROS veya CARBIDE femtosaniye lazer, birden fazla NOPA'yı pompalayabilir ve son teknoloji deneyleriniz için bağımsız dalga boyu ayarına sahip pompa ve/veya prob sağlayabilir.

Daha geniş ayarlanabilirlik aralığı için ORPHEUS-F'ye bakın. Yaklaşık 500 nm'ye ayarlanabilen ultra kısa darbeler için ORPHEUS‑VIS'e bakın.

 • NOPA for the shortest tunable pulses
 • Pulse duration down to < 30 fs
 • Integrated prism compressor
 • Adjustable spectral bandwidth and pulse duration
 • Wavelength feedback with internal spectrometer

Detay İçin

ORPHEUS-TWINS two independently tunable optical parametric amplifiers

ORPHEUS / TWINS Çift Optik Parametrik Amplifikatör

(Dual Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-TWINS, kompakt bir alanda bağımsız olarak ayarlanabilen iki optik parametrik amplifikatörden (OPA'lar) oluşur. OPA'lar optik olarak senkronize edilir ve eşzamanlı çıkışlar sağlar. Tek bir muhafazaya entegre edilen her iki OPA da aynı beyaz ışık tohumunu paylaşarak pasif olarak kararlı bir taşıyıcı zarf fazı (CEP) ile geniş bant orta kızılötesi (MIR) radyasyonun üretilmesini sağlar.

OPA'ların her biri, ORPHEUS, ORPHEUS-F veya ORPHEUS-ONE'ın bir sürümüne ayrı ayrı yapılandırılabilir. Daha fazla bilgi ve ayrıntılı özellikler için ilgili modelleri kontrol edin.

Yüksek tekrarlama oranlı (76 MHz) çift çıkışlı kaynak için CRONUS-2P'ye bakın.

 • Two simultaneous independently tunable outputs
 • 210 – 16000 nm tuning range
 • Single-shot – 2 MHz repetition rate
 • Up to 60 W, 0.5 mJ pump
 • Compact and cost-effective
 • CEP-stable option

Detay İçin

ORPHEUS-PS narrow bandwidth optical parametric amplifier

ORPHEUS / PS  Dar Bant Genişlikli Optik Parametrik Amplifikatör

(Narrow-Bandwidth Optical Parametric Amplifier)

ORPHEUS-PS, PHAROS ve CARBIDE lazerler için tasarlanmış, dar bant genişlikli bir optik parametrik amplifikatördür (OPA). Cihaz, ikinci bir harmonik bant genişliği kompresörü SHBC'de üretilen pikosaniye darbeleriyle pompalanır ve femtosaniye darbeleriyle üretilen beyaz ışık sürekliliğiyle beslenir. Bu, ayarlanabilir pikosaniye darbeleri üretmeye yönelik diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında çok yüksek darbeden darbeye enerji kararlılığı sağlar. Beyaz ışık üretimi, amplifikasyonla aynı muhafazaya entegre edilerek uzun süreli stabilite ve kullanım kolaylığı sağlar. Sistem, yüksek dönüştürme verimliliğine, bant genişliği ve kırınım sınırlı çıkışa ve tam bilgisayar kontrolüne sahiptir.

Pompa lazer radyasyonunun bir kısmı, aynı anda bir femtosaniye OPA'yı pompalamak üzere bölünebilir; bu, femtosaniye uyarılmış Raman spektroskopisi (FSRS) ve toplam frekans üretimi (SFG) spektroskopisi gibi çok yönlü spektroskopi uygulamaları için gerekli ışın setinin tamamına erişim sağlar.

 • Picosecond pulses from femtosecond pump
 • 210 – 4800 nm tuning range
 • 800 fs – 3 ps pulse duration
 • < 20 cm-1 spectral bandwidth
 • Up to 100 kHz repetition rate
 • High output stability