Temsilcilikler

NKT Photonics.

NKT Photonics

1891 yılında kurulduğunda adı Nordiske Kabel og Traadfabriker olan NKT Photonics firması 1980 yılında NKT adı altında ilk optik fiberlerini üretmeye, 1997 yılında da ilk Koheras model lazerlerini üretmeye ve piyasaya sürmeye başlamıştır ve nihayet 2009 yılında NKT Photonics Inc. kurulmuştur.

NKT Photonics firması fotonik kristal fiberler ve yüksek performanslı fiber lazerler konusunda market lideridir.

Ürün grupları arasında supercontinuum lazerler gibi pulsed lazerler, low noise fiber lazerler, distributed temperature sensing sistemler ve geniş bir ürün yelpazesine sahip özel fiberler er almaktadır. Lazerlerin en çok kullanıldığı marketler görüntüleme, algılama sistemleri ve malzeme işleme uygulamalarıdır.

Hem uzayın hem de okyanusun derinliklerinde hem clean roomlarda hem denizlerdeki petrol kuyularında lazerleri kullanılan NKT Photonics firması dünya üzerindeki en büyük lazer füzyon deneyini beslemesinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında en ileri teknolojiye sahip mikroskop sistemlerinde kullanılmaktadır.

Innova Teknoloji olarak 2014 yılının başından beri NKT Photonics Firması'nın tek yetkili Türkiye Distribütörü olarak çalışmaktayız.

www.nktphotonics.com