Optik Masalar.

Optik Masalar

Optik masalar genel olarak alt ve üst yüzeyleri paslanmaz çelikten, iç katmanı bal peteği yapısında çelik tabakalardan oluşan ağır ve yüzeysel olarak minimum sapmaya sahip olan platformlardır.

Optik masaların yüzeyleri çeşitli optomekanik ürünlerin ve sistemlerin monte edilebileceği farklı ölçülerde (M6, 1/4"-20) ve farklı derinliklerde deliklere sahip olabileceği gibi deliksiz de olabilir. Yüzeylerin manyetik yapısı sayesinde mıknatıslı tabanlar ve benzeri optomekank ürünler vidasız da kullanılabilir. 

Optik masalar farklı boyutlarda, kalınlık seçeneklerinde, farklı delik tiplerinde, isteğe göre tasarlanmış şekillerde metrik veya inç olarak sunulmaktadır.

Optik masa boyut seçimi yapılırken masanın kurulacağı laboratuvar koşullarına ve üzerine konacak deney seti gereksinimine göre 1m x 2m den 1,5m x 4mye kadar standart boyutlar veya isteğe göre daha farklı boyutlarda özel boyut seçimleri yapılabilir. 

Optik masa kalınlık seçimi yapılırken kalınlık artışının optik masanın stiffness değeri, yük altındaki sapması ve titreşim izolasyanu üzerinde pozitif etkisi göz önünde bulundurulmalı ve uygulamanızın gereksinimi doğrultusunda optik masa seçimi yapılmalıdır.

Kalınlık ve boyut seçimi dışında metrik veya inç ölçü birimine göre sealed veya normal tipte delik seçimi veya deney gereksinimlerine göre özel üretim masalar yapılabilir.

 

210mm Kalınlıkta Masalar

Thorlabs Optik Masa 210mm

310mm Kalınlıkta Masalar

Thorlabs Optik Masa 310mm

460mm Kalınlıkta Masalar

Thorlabs Optik Masa 460mm

Optik Masalar için Ayak Setleri

Thorlabs Optik Masa Pasif Ayak

 

Optik masalar için aksesuarlar

Thorlabs Kompresör

Optik Masa Kılavuzu

Optik Masa Kullanım kılavuzu

Optik Masa Çalışma İstasyonları

Thorlabs Optik Masa Çerçeve Sistemi

Özel Üretim Çözümleri

Thorlabs Özel Üretim Masalar

 

210mm kalınlıkta sealed tip masalar

210mm kalınlıkta  sealed tip masalar

310mm kalınlıkta sealed tip masalar

310mm kalınlıkta  sealed tip masalar

460mm kalınlıkta sealed tip masalar

460mm kalınlıkta  sealed tip masalar

Optik Masa Kitleri

Thorlabs Optik Masa Setleri