Işın Analiz ve Karakterizasyon

Güç ve Enerji Ölçüm Sistemleri

Güç ve enerji ölçüm sistemleri genel olarak aşağıdaki kombinasyonlarda karşımıza çıkmaktadır.
  • Konsol (Güç, Enerji veya Güç + Enerji) + Sensör (Optik, Termal, Piroelektrik)
  • USB bağlantılı Sensör + Ücretsiz yazılım
  • USB Arayüzü + Sensör  (Optik, Termal, Piroelektrik)
  • Kompak el tipi sensörler (Entegre güç ölçer)
  • Fiber güç ölçerler

Uygulamanızda kullanılan ışık kaynağının dalgaboyuna veya dalgaboyu aralığına, ışın çapına, çalışma moduna, ortalama gücüne veya darbe enerjisine, ölçüm süresine, ölçüm hassasiyeti gereksinimine ve diğer ışın karakteristiklerine göre farklı sensör seçimleri yapılması gerekir. 

Endüstriyel kuruluşlardan üniversitelere, askeri kurumlardan enstitülere, medikal odaklı firmalardan teknik servislere pek çok sektörde kullanılan güç ve enerji ölçüm cihazları konusunda sektörün lider ve sektördeki yeniliklere kısa sürede uyum sağlayan ve sektöre yeni teknolojileri en hızlı getiren firmalarından Thorlabs, OptoSigma, Edmund Optics (Coherent, Gentec, APE), Standa ve CNI Laser firmalarınıTürkiye'de temsil etmekteyiz.  

Ürünlerle ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Thorlabs'ın genişleyen optik güç ve enerji ölçer serisi, çok çeşitli sensör kafaları, tek ve çift kanallı güç ve enerji ölçer konsolları, güç ve enerji ölçer arayüzleri, dahili fotodiyot sensörüne sahip kablosuz bir güç ölçer ve bir kablosuz güç ölçer içerir. Sahada kullanılmak üzere tasarlanmış fiber optik güç ölçer. Konsollar (PM100A, PM100D, PM400 ve PM5020) kapsamlı güç ve enerji sensörlerimizle eşleştirildiğinde geniş bir güç, enerji ve dalga boyu aralığında kalibre edilmiş (NIST izlenebilir) ölçümler sağlar. En popüler konsollarımız ve sensör eşleştirmelerimiz paketler halinde satın alınabilir. Sensör kalibrasyon verileri sensör kafasında saklanır ve konsol tarafından otomatik olarak okunur, bu da kullanıcının aynı konsolla birden fazla sensör kullanmasına olanak tanır. Uyumlu sensörler kırmızı C serisi konnektörle kolayca tanınır. Tüm eski A/B-Tipi sensörlerimiz yeni konnektörle birlikte sunulmaktadır; ayrıca güç ve enerji sensörü ürün gruplarımızı genişletmeye devam ettik.

Detay İçin

 

Yardımcı Dökümanlar

 

Standa firmasının güç ve enerji ölçümü konusunda sunduğu geniş ürün aralığına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Detay İçin

 

Yardımcı Dökümanlar

 

Monitor & Controller for Stand-Alone Power/Energy Sensors

OptoSigma 

Lazerlerle çalışmak çoğu zaman kullanılan lazer ışınının gücünü veya yoğunluğunu ölçebilmeyi gerektirir. Optosigma, Sürekli dalga (CW) lazerlerin yanı sıra Darbeli lazerleri ölçmek için eksiksiz bir lazer güç ölçer serisi sunar. LaserPoint teknolojisiyle desteklenen bu ölçüm cihazları, doğrudan bilgisayarın USB bağlantı noktasına bağlanan entegre ölçüm cihazlarının yanı sıra, güç ve enerji ölçümlerini görüntüleyebilen ve kaydedebilen ayrı bir ölçüm cihazına bağlanan bağımsız güç dedektörü kafaları olarak da mevcuttur. Piyasada yeni olan OptoSigma'nın yüksek hızlı güç ölçüm cihazlarıdır. Benzersiz bir yüksek hızlı termal sensöre dayanan bu güç ve enerji sayaçları, piyasadaki diğer termal dedektörlerden çok daha kısa süreli ve daha hızlı yükselme sürelerine sahip darbeleri algılayabilir.

Detay İçin

 

 

 

Edmund Optics® Wireless Power and Energy Detectors

Edmund Optics firmasının güç ve enerji ölçümü konusunda sunduğu geniş ürün aralığına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Edmund Optics ayrıca Coherent, Gentec ve A.P.E ürünlerini de sunmaktadır ve bu ürünleri de tedarik edebiliyoruz.