Lazer

DPSS Solid State Lazerler.

DPSS Solid State Lazerler

DPSS lazerler çoğunlukla ND:Yag kristali veya yakut gibi katı haldeki aktif ortamın lazer diyot tarafından uyarılması sonucu oluşan katı hal lazerleridir.

Bu tip lazerler verimliliklerinin fazla olması ve bunun yanısıra eski tip iyon lazerlere ve lamba ile uyarılan darbeli lazerlere göre daha kompakt olmaları sebebiyle her geçen gün daha yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

Temsilciliğini yaptığımız kendi alanında lider firmalar olan Coherent ve CNI Laser firmalarının ürünleri arasında darbeli (pulsed), short-pulsed Q-switched, modelocked ve CW lazerler bulunmaktadır.

DPSS lazerlerin kullanımı sayesinde birçok malzeme üzerinde daha geniş endüstriyel, bilimsel ve medikal uygulama alanları ortaya çıkmış ve mevcut uygulama alanlarındaki üretkenlik artmıştır.

DPSS lazerler endüstriyel olarak hassas mazlemeler üzerinde kesme, delme, markalama, kazıma gibi uygulamalarda, medikal olarak konfokal mikroskopi ve hücre araştırma gibi uygulamalarda, bilimsel olarak ta atomik ve moleküler spektroskopi gibi uygulamalarda kullanılmaktadırlar.

Coherent DPSS Lazer Avia

Coherent firmasının sunduğu kızılötesi, yeşil ve UV dalgaboylarında femtoaniye, pikosaniye, nanosaniye ve sub nanosaniye palslara ve 100Wa kadar ortalama güce sahip listede verilmiş uygulamalarda kullanılan DPSS katıhal lazerlere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Detay İçin

 
CNI Laser DPSS Lazer

CNI Laser firmasının sunduğu listede verilmiş uygulamalarda kullanılan lazerlere yandaki aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Detay İçin

 

 

UYGULAMALAR

Atomic and Molecular Spectroscopy
Bio-Medical Research
Cell Research
Confocal Microscopy
Cutting
Dicing
Disk Mastering
Dicing/Scribing
Doping
Drilling
Fiber Bragg Grating
Flat Panel Display l Through Holes
Flow Cytometry
Laser Direct Imaging (LDI)
Marking
Micromachining
Printed Circuit Board Via Holes
Semiconductor Wafer Inspection
Stereolithography
Thin Film Scribing
Trimming
Wafer Solar Cell Ablation