Lazer

CW Solid State Lazerler.

CW Solid State Lazerler

Katı hal lazerleri (solid state lasers) genel olarak aktif ortamın sıvı veya gaz değil de katı bir maddeden oluştuğu lazer tiplerine verilen genel isimdir.

Bu katı malzeme çoğunlukla Neodyum (neodymium), Erbiyum (erbium) veya İterbiyum(ytterbium) gibi nadir toprak elementleri  aşılanmış camlar veya kristallerdir.

Sürekli dalga (CW) modunda çalışan katıhal lazerleri ultraviolet (UV) dalgaboylarından uzak kızılötesi (far IR) dalgaboylarına kadar sundukları geniş dalgaboyu seçenekleriyle biyolojik ölçüm uygulamalarından hücre araştırmalarına, medikal görüntülemeden Raman spektroskopisine kadar birçok uygulamada kullanılabilmektedirler.

Temsilciliğini yaptığımız firmalardan Coherent ve CNI Laser firmaları sürekli dalga modunda çalışan katıhal lazerlerinde sundukları ürün çeşitliliği ile alanlarında lider firmalar olma özelliğini taşımaktadırlar.

Coherent ve CNI firması ürünleri ile daha detaylı bilgilere firmaların ilgili sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Coherent Solid State OBIS Lazer

Coherent firmasının sunduğu listede verilmiş uygulamalarda kullanılan lazerlere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Detay İçin

CNI Laser CWSS Lazer

CNI Laser firmasının sunduğu listede verilmiş uygulamalarda kullanılan lazerlere aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Detay İçin

Katı hal lazerleri (solid state lasers) genel olarak aktif ortamın sıvı veya gaz değil de katı bir maddeden oluştuğu lazer tiplerine verilen genel isimdir.

 

UYGULAMALAR

3D Optical Data Storage
Atom Cooling and Trapping
Continuous Wave OPO Pumping 
Defense
Entertainment
Holography
Interferometry
Laser Inspection
Medical
Optical Tweezer
Raman Spectroscopy
Ti:Sapphire Pumping 
Bio-Instrumentation
Cell Research
Confocal Microscopy
DNA Sequencing
Drug Discovery
Flow Cytometry
LED Inspection
Medical Diagnosis
Sequencing/ Genomics/ Proteomics